Nesta chwali młodych graczy z Serie A. „Ta trójka to kandydaci na supergwiazdy”

Nesta chwali młodych graczy z Serie A. „Ta trójka to kandydaci na supergwiazdy”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Squawka I Extratime

Jak powiedział Alessandro Nesta, w Serie A występuje na co dzień kilku młodych zawodników, którzy mogą zostać w przyszłości supergwiazdami.

Liga włoska od dłuższego czasu przechodzi kryzys i daleko jej do pozycji, którą cieszyła się na początku XXI wieku. Oprócz nowych inwestorów, którzy mają to zmienić, promykiem nadziei jest również coraz większa liczba talentów, które pojawiają się i zaczynają błyszczeć na Półwyspie Apenińskim.


Za największy uznaje się oczywiście Gianluigiego Donnarummę. Młody bramkarz od kilkunastu miesięcy prezentuje się znakomicie w barwach Milanu, dzięki czemu znalazł się na celowniku kilku europejskich gigantów.

- Jest trzech, czterech piłkarzy takiego pokroju. Inni też są dobrymi graczami, ale Donnarumma to prawdziwy mistrz. Bez wątpienia może osiągnąć poziom Buffona.

- Jeśli chodzi o obrońców, w podobnym tonie wypowiedziałbym się o Daniele Ruganim (Juventus) oraz Alessio Romagnolim (Milan). Chętnie zobaczyłbym ich w swoim zespole. Czas pokaże, który z nich będzie lepszy - przyznał legendarny środkowy obrońca, który obecnie jest odpowiedzialny za wyniki występującego w amerykańskiej NASL Miami FC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy