Newcastle ambitnie. Czterech piłkarzy Chelsea na liście życzeń

Newcastle ambitnie. Czterech piłkarzy Chelsea na liście życzeń fot. Newcastle United
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Telegraph

Eddie Howe widzi w kadrze Newcastle braki w formacji ofensywnej. Klub rozgląda się za potencjalnymi wzmocnieniami, kierując swój wzrok na czterech zawodników Chelsea - podaje „The Telegraph”.

Klub z St James’ Park planuje z przytupem zakończyć letnie okno, finalizując przynajmniej jeszcze jeden duży transfer. Eddie Howe zauważył w obecnej kadrze pewne braki w ofensywie, o czym poinformował już właścicieli.

44-letni szkoleniowiec zawiesił swój wzrok na duecie z Chelsea – Christianie Pulisicu i Callumie Hudsonie-Odoiu. Obydwaj znaleźli się ostatnio na ławce rezerwowych „The Blues”, którzy w niedzielę zremisowali 2-2 z Tottenhamem Hotspur. Ich notowania na Stamford Bridge nie są ostatnimi czasy zbyt wysokie, a więc zastanawiają się nad przyszłością.

Amerykanin rozpoczął w pierwszej jedenastce zaledwie 11 meczów Premier League w zeszłym sezonie, strzelając gola pięć razy i notując dwie asysty. Przybycie Raheema Sterlinga z Manchesteru City może jeszcze bardziej zmniejszyć liczbę minut 23-latka, który coraz bardziej wyraża swoje rozczarowanie trudną sytuacją.

Tymczasem Hudson-Odoi znajduje się jeszcze niżej w planach Thomasa Tuchela. Anglik domaga się gry, lecz w Chelsea nie ma na to większych szans. Londyńczycy optują za wypożyczeniem 21-latka. Trzykrotny reprezentant Anglii swoją przygodę w niebieskiej koszulce rozpoczął niezwykle obiecująco, zyskując uznanie w oczach najpierw Maurizio Sarriego, a następnie Franka Lamparda. Poprzednia kampania już tak udana nie była - zaledwie 15 występów w Premier League.

Newcastle skupia się w głównej mierze na wymienionej wyżej dwójce, aczkolwiek nieco niżej na jego liście znajdują się jeszcze Conor Gallagher i Armando Broja.

Po udanym wypożyczeniu do Crystal Palace, Gallagher wyrobił sobie dobrą markę na angielskich boiskach. Podczas dwóch pierwszych kolejek ligowych w rozpoczętej niedawno kampanii wchodził z ławki rezerwowych, wnosząc do składu sporo ożywienia. 22-latek już teraz figuruje w planach Tuchela, który preferuje jego pozostanie.

Inaczej klaruje się sprawa 20-letniego snajpera z albańskimi korzeniami. Broja wolałby najbliższy rok spędzić w innym miejscu, o czym poinformował już działaczy klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy