Newcastle United celuje w duży transfer z Red Bulla Salzburg

Newcastle United celuje w duży transfer z Red Bulla Salzburg fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Craig Hope [Daily Mail]

Benjamin Šeško to postać, która przewija się w kontekście wzmocnienia Newcastle United - informuje Craig Hope na łamach „Daily Mail”.

Choć do startu nowego sezonu Premier League zostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie, to na razie Newcastle United nie było jakoś szczególnie aktywne na rynku transferowym. Poza definitywnym pozyskaniem Matta Targetta pozyskano tylko dwóch graczy, czyli Nicka Pope'a oraz Svena Botmana.

Wydaje się jednak, że „Sroki” nadal nie powiedziały ostatniego słowa i pracują nad kolejnymi wzmocnieniami. Wydaje się, że w tym momencie priorytetem jest pozyskanie nowego środkowego napastnika.

Do tej pory w tym kontekście przewijało się kilka nazwisk jak między innymi Hugo Ekitiké czy Joshua Zirkzee. Niewiele jednak z tego wynikło, dlatego poszukiwania trwają. Wygląda jednak na to, że przedstawiciel Premier League celuje raczej w kogoś młodego.

Takim profilem może pochwalić się zresztą Benjamin Šeško, czyli zdaniem Craiga Hope'a kolejny kandydat, by dołączyć do ekipy prowadzonej przez Eddiego Howe'a.

19-latek ma za sobą bardzo dobry okres w barwach Red Bulla Salzburg, a na potwierdzenie wystarczy dodać, że chcą go także Borussia Dortmund, Bayern Monachium oraz AC Milan.

Newcastle United musi zatem sięgnąć głębiej do kieszeni, jeśli chce pozyskać tego zawodnika. Austriacy na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.

Šeško rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 36 meczów, w których strzelił dziesięć goli oraz zanotował też siedem asyst. Jego umowa wygasa natomiast 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy