Newcastle United chce przełamać opór. 35 milionów euro za pomocnika

Newcastle United chce przełamać opór. 35 milionów euro za pomocnika fot. Michael715 / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: L'Équipe

Newcastle United stara się przekonać Borussię Mönchengladbach do rozważenia sprzedaży Manu Koné, informuje „L'Équipe”.

Zgodnie z zapowiedziami, saudyjscy właściciele „Srok” nie rzucili się na rynek transferowy z niebotycznymi kwotami i krok po kroku starają się budować coraz lepszy zespół. Po wypełnieniu misji utrzymania drużyny w Premier League, teraz celem jest włączenie się do walki o górną część tabeli, a być może nawet o europejskie puchary. Drużynę wzmocnili już między innymi Sven Botman, Matt Targett czy Nick Pope, ale na tym jeszcze nie koniec ruchów.

Działacze wraz z menedżerem Eddie'im Howe'em uznali, że zespołowi przyda się kreatywny i wszechstronny pomocnik. Sieci zostały zarzucone w niemieckiej Bundeslidze, a wybór padł konkretnie na Manu Koné.

Borussia Mönchengladbach chce się pozbierać po niezbyt udanym zeszłym sezonie, dlatego planowała zatrzymać swoich najważniejszych graczy, w tym również Francuza. Newcastle United szykuje jednak ofertę, która miałaby nieco zmienić te plany.

Jak informuje „L'Équipe”, ekipa z St. James' Park nawiązała już kontakt z „die Fohlen”, starając się zorientować w wycenie 21-latka. Wstępnie przekazano jednak, że klub jest gotów zapłacić około 35 milionów euro.

Teraz piłka po stronie działaczy z Borussia-Park. Jeśli zdecydują się oni przystąpić do konkretnych negocjacji, przed końcem okna Newcastle United może dokonać jeszcze jednego ciekawego ruchu, który miałby być bazą pod późniejsze budowanie drużyny, która nominalnie ma walczyć o najwyższe cele.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy