Newcastle United coraz bliżej przejęcia przez nowego właściciela

Newcastle United coraz bliżej przejęcia przez nowego właściciela
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Theathletic.com

Sprawa sprzedaży Newcastle United przez Mike’a Ashleya saudyjskiemu funduszowi inwestycyjnemu ciągnie się już od 18 miesięcy. Na końcu tunelu widać jednak w końcu światło, a cała operacja wkrótce powinna zostać sfinalizowana - informuje Theathletic.com.

Brytyjski miliarder jest w posiadaniu „Srok” od 14 lat i już w 2020 roku dążył do ich pozbycia. W kwietniu tego samego roku pojawiła się propozycja wykupu, którą w imieniu saudyjskiego mocodawcy złożyła Amanda Staveley.

Kobieta jest niejako rzecznikiem piekielnie bogatych biznesmenów z Bliskiego Wschodu. To ona w 2008 roku pilotowała operację nabycia Manchesteru City przez rodzinę królewską ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Teraz Staveley ściśle współpracuje z księciem Arabii Saudyjskiej Mohammedem bin Salmanem.

Mimo chęci dobicia targu po obu stronach, umowa została początkowo zakwestionowana przez władze Premier League. Poszło o domniemany zamieszanie saudyjskiego funduszu inwestycyjnego w proceder nielegalnego dostępu do angielskiej ekstraklasy i nie tylko na terenie kraju z Półwyspu Arabskiego.

Sprawa trafiła nawet do sądu arbitrażowego i ma zostać rozstrzygnięta na początku 2022 roku, a więc za około trzy miesiące. Wszystko powinno jednak skończyć się pozytywną decyzją dla Ashleya, Staveley i jej mocodawców.

Serwis internetowy Theathletic.com właśnie poinformował, że beIN Sports otrzymało prawo do pokazywania transmisji spotkań Premier League w Arabii Saudyjskiej. Ta decyzja odblokowała drogę do sfinalizowania zakupu Newcastle United.

Państwo zobligowało się do ukrócenia procederu pokazywania nielegalnych transmisji i blokowania wszystkich stron o tym charakterze na wniosek katarskiego nadawcy. Teraz pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Potencjalne przejęcie klubu przez nowego właściciela powinno pociągnąć za sobą serię wzmocnień.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy