Newcastle United finalizuje rekordowy transfer. Zaplanowano testy medyczne

Newcastle United finalizuje rekordowy transfer. Zaplanowano testy medyczne fot. Andy Linden / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic | Gianluca Di Marzio

Alexander Isak powinien w przeciągu kilku najbliższych godzin pojawić się w Anglii w celu dopięcia ostatnich szczegółów indywidualnego kontraktu oraz przejścia obligatoryjnych testów medycznych przed podpisaniem kontraktu z Newcastle United - poinformowali Gianluca Di Marzio oraz David Ornstein.

Luke Edwards z „The Telegraph” zdradził w pierwszej połowie lipca, że przedstawiciele „Srok” zwrócili się ku rozpoczęciu negocjacji z Realem Sociedad w celu sprowadzenia reprezentanta Szwecji po poniesieniu fiaska związanego z pozyskaniem Hugo Ekitike'a.

Od tego momentu nie przedostawało się zbyt wiele informacji do mediów na temat ewentualnych postępów w rozmowach pomiędzy oboma klubami.

W minionych godzinach ten stan rzeczy uległ zmianie po pojawieniu się doniesień o wypracowaniu porozumienia pomiędzy Newcastle United a drużyną z Kraju Basków w kwestii warunków definitywnej przeprowadzki Alexandra Isaka do ekipy z Premier League.

Gianluca Di Marzio oraz David Ornstein z „The Athletic” przekonują nawet, że cała operacja znajduje się już w fazie finalizacji, ponieważ środkowy napastnik jest w drodze do Wielkiej Brytanii, by dopiąć ostatnie szczegóły indywidualnego kontraktu oraz zaliczyć obligatoryjne testów medycznych przed podpisaniem kontraktu z nowym pracodawcą.

Real Sociedad zainkasuje na odejściu ofensywnego piłkarza praktycznie kwotę zapisaną w klauzuli wykupu - 70 milionów euro. Najpierw na konto zespołu z LaLigi trafi 65 milionów euro sumy podstawowej i później dodatkowe pięć milionów euro w formie bonusów.

Ponadto ekipa z Kraju Basków zagwarantowała sobie zgarnięcie dziesięciu procent z sumy następnego gotówkowego transferu z udziałem blisko 23-letniego piłkarza.

Natomiast dla samych „Srok” będzie to największa inwestycja w historii. Do tej pory wydały one najwięcej na sprowadzenie Joelintona z Hoffenheim - 44 miliony euro w lipcu 2019 roku.

W tym samym czasie Isak trafił na Półwysep Iberyjski z Borussii Dortmund za 15 milionów euro.

Od tego czasu szwedzki napastnik wystąpił w 132 spotkaniach, strzelając w nich 44 gole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy