Newcastle United ma głównego kandydata na menedżera. Trzeba zapłacić wysoką klauzulę

Newcastle United ma głównego kandydata na menedżera. Trzeba zapłacić wysoką klauzulę
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Newcastle United wciąż szuka nowego menedżera. Numerem jeden wśród kandydatów ma być Brendan Rodgers - podaje Gianluca Di Marzio.

W ostatnich dniach media przekazały wiele informacji na temat celów transferowych i kandydatów na menedżera Newcastle. Jeśli chodzi o tę drugą sprawę, padły nazwiska chociażby Antonio Conte, Rafaela Beníteza, Stevena Gerrarda, Franka Lamparda, Eddiego Howe'a, Paulo Fonseki czy Grahama Pottera. O Rodgersie do tej pory raczej się nie pisało, natomiast zdaniem Di Marzio to właśnie on jest numerem jeden dla władz „Srok”.

Di Marzio pisze wprost - Newcastle wybrało Rodgersa. 48-latek jest jednak menedżerem Leicester City i żeby go zakontraktować, trzeba opłacić wpisaną w kontrakt klauzulę. Ta opiewa na 16 milionów funtów. To dużo jak na transfer trenera, ale kwota z całą pewnością nie robi żadnego wrażenia na Saudyjskim Funduszu Inwestycyjnym.

Rodgers jest menedżerem Leicester od 2019 roku. Od tamtej pory wygrał z „Lisami” Puchar Anglii i Tarczę Wspólnoty.

Aktualnie Leicester zajmuje trzynaste miejsce w tabeli Premier League. Newcastle jest dziewiętnaste.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy