Newcastle United otwiera letnie okno transferowe. Nowy nabytek na debiut będzie musiał poczekać [OFICJALNIE]

2023-06-12 19:23:45; Aktualizacja: 1 rok temu
Newcastle United otwiera letnie okno transferowe. Nowy nabytek na debiut będzie musiał poczekać [OFICJALNIE] Fot. TMA Harding / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Newcastle United

Newcastle United ogłosiło transfer Yankuby Minteha z Odense Boldklub. Tym samym Gambijczyk został pierwszym letnim zakupem angielskiego klubu. Nie zadebiutuje w nim prędko, ponieważ od razu został wysłany na wypożyczenie do Feyenoordu Rotterdam.

„Sroki” zakończyły sezon Premier League na rewelacyjnym czwartym miejscu, oznaczającym grę w nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów. W związki z tym działacze muszą wzmocnić i poszerzyć kadrę drużyny Eddie'ego Howe'a, by ta mogła z powodzeniem rywalizować na kilku frontach.

W pierwszej kolejności ogłosili jednak transfer na przyszłość w postaci zakontraktowania Yankuby Minteha z Odense Boldklub.

18-letni skrzydłowy zadebiutował w niedawno zakończonych rozgrywkach na seniorskim poziomie i szybko zwrócił na siebie uwagę skautów Newcastle United i co za tym idzie władz klubu.

W efekcie stajemy się świadkami ogłoszenia transferu Gambijczyka za rekordowe siedem milionów euro dla duńskiego zespołu, który wcześniej największą sumę zainkasował na odejściu Djiby'ego Falla do Lokomotiwu Moskwa za 4,7 miliona euro w marcu 2009 roku.

Bohater pierwszego letniego zakupu „Srok” zaliczył obligatoryjne testy medyczne i złożył podpis pod długoterminowym kontraktem.

Minteh nie zadebiutuje jednak prędko w barwach ekipy z St James’ Park, ponieważ został wysłany na roczne wypożyczenie do Feyenoordu Rotterdam, gdzie otrzyma szansę nabrania doświadczenia na wysokim poziomie, w tym w Lidze Mistrzów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że sprowadzamy do Newcastle United zawodnika o takim wysokim potencjale. Spisał się bardzo dobrze w swoim pierwszym pełnym sezonie w Danii i ma przed sobą obiecującą karierę. Nie możemy doczekać się pracy z nim w tej ekscytującej fazie jego rozwoju i jesteśmy podekscytowani możliwością zobaczenia, jak sobie poradzi w Feyenoordzie, klubie, który ma również własne mocne osiągnięcia w zakresie rozwoju - powiedział dyrektor sportowy Dan Ashworth.

- Oprócz wspierania pierwszego zespołu graczami na tu i teraz, mamy jasną filozofię inwestowania we wschodzące talenty i chcemy zapewnić im oraz nam ścieżkę, która pomoże zbudować i utrzymać długoterminowy sukces - dodał działacz.

Gambijczyk zakończył ostatni sezon na czterech trafieniach i sześciu asystach w 17 meczach.