Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie

Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie fot. MDI / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [X]

Newcastle United osiągnęło porozumienie w sprawie nowego kontraktu Bruno Guimarãesa - informuje Fabrizio Romano. W kontrakcie zostanie zawarta klauzula, która nie wyklucza wielkiego transferu.

Transfer pomocnika z Rio de Janeiro okazał się dla Newcastle United strzałem w dziesiątkę. Bez żadnego procesu adaptacyjnego stał on się gwiazdą zespołu, na który świetnie wpłynęła ręka Eddie'ego Howe'a.

25-latek w bieżącej kampanii podtrzymuje dobry poziom, choć forma „Srok” już tak nie powala.

Trzeba dość długo wodzić wzrokiem, by odnaleźć drużynę z St James' Park w tabeli Premier League. Ta okupuje dopiero dwunastą lokatę.

Bez Brazylijczyka nikt nie wyobraża sobie poprawy wyników. Od długich tygodni prowadzono z nim rozmowy w kwestii przedłużenia kontraktu. Fabrizio Romano informuje, że lada moment współpraca zostanie oficjalnie zacieśniona.

Obydwie strony osiągnęły całkowite porozumienie dotyczące nowej umowy, ważnej do 30 czerwca 2028 roku.

Za kluczowy szczegół należy uznać fakt, iż znajdzie się w niej klauzula wykupu, której wartość oceniono na 100 milionów funtów, czyli niecałe 115 milionów euro.

Sam reprezentant Brazylii nie myśli na razie o transferze, aczkolwiek latem może wzbudzić spore zainteresowanie. Taka kwota nie powinna stanowić problemu dla kilku zespołów z najlepszej ligi świata.

Bruno Guimarães w trykocie „Srok” zanotował łącznie 63 występy, dziesięć bramek i sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy