Newcastle United przeprowadziło trzy ostatnie transfery na podstawie rekomendacji niedoszłych właścicieli z Arabii Saudyjskiej? Przejęcie klubu wciąż możliwe?!

Newcastle United przeprowadziło trzy ostatnie transfery na podstawie rekomendacji niedoszłych właścicieli z Arabii Saudyjskiej? Przejęcie klubu wciąż możliwe?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Louise Taylor (The Guardian)

Newcastle United pozyskało w ostatnich dniach Calluma Wilsona, Ryana Frasera i Jamala Lewisa. Cała trójka miała znajdować się na liście zawodników wytypowanych do sprowadzenia przez niedoszłego inwestora angielskiego klubu - uważa Louise Taylor z „The Guardian”.

W minionych tygodniach zrobiło się bardzo głośno o możliwym nabyciu większościowego pakietu akcji w drużynie „Srok” przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, PCP Capital Partners i Reuben Brothers.

Wymienione podmioty zaangażowały się bardzo mocno w proces przejęcia angielskiego zespołu i liczyły na to, że systematycznie dokonywane wzmocnienia pozwolą Newcastle United powalczyć w niedalekim czasie o zdobycie tytułu najlepszej ekipy w Premier League.

Niestety fani ekipy z St James’ Park musieli dość szybko porzucić swoje marzenia o rywalizowaniu na równym poziomie z Manchesterem City czy Liverpoolem, ponieważ powyższe spółki wycofały się z transakcji po tym, jak pojawiły się doniesienia sugerujące, że mają one związek z procederem nielegalnego przechwytu transmisji spotkań angielskiej elity.

Louise Taylor z „The Guardian” uważa jednak, że przejęcie Newcastle United przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, PCP Capital Partners i Reuben Brothers jest jeszcze możliwe i wskazują na to trzy ostatnie transfery dokonane przez „Sroki”, które zakontraktowały Calluma Wilsona, Ryana Frasera i Jamala Lewisa.

Cała trójka miała zostać umieszczona na liście kandydatów sporządzonej przez potencjalnego inwestora, których chciał pozyskać po przejęciu ekipy z St James’ Park.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że Mike Ashley prowadzi w dalszym ciągu zakulisowe rozmowy z przedstawicielami wymienionych spółek i liczy na wykazanie przez nich ponownego zainteresowania nabyciem większościowego pakietu akcji w angielskim klubie.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom temu procesowi stanowczo nie sprzeciwia się Premier League, ale oczekuje jednocześnie przedstawienia im stosownych dokumentów wskazujących jasno, kto przejąłby kontrolę nad Newcastle United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy