Newcastle United przeprowadziło trzy ostatnie transfery na podstawie rekomendacji niedoszłych właścicieli z Arabii Saudyjskiej? Przejęcie klubu wciąż możliwe?!

Newcastle United przeprowadziło trzy ostatnie transfery na podstawie rekomendacji niedoszłych właścicieli z Arabii Saudyjskiej? Przejęcie klubu wciąż możliwe?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Louise Taylor (The Guardian)

Newcastle United pozyskało w ostatnich dniach Calluma Wilsona, Ryana Frasera i Jamala Lewisa. Cała trójka miała znajdować się na liście zawodników wytypowanych do sprowadzenia przez niedoszłego inwestora angielskiego klubu - uważa Louise Taylor z „The Guardian”.

W minionych tygodniach zrobiło się bardzo głośno o możliwym nabyciu większościowego pakietu akcji w drużynie „Srok” przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, PCP Capital Partners i Reuben Brothers.

Wymienione podmioty zaangażowały się bardzo mocno w proces przejęcia angielskiego zespołu i liczyły na to, że systematycznie dokonywane wzmocnienia pozwolą Newcastle United powalczyć w niedalekim czasie o zdobycie tytułu najlepszej ekipy w Premier League.

Niestety fani ekipy z St James’ Park musieli dość szybko porzucić swoje marzenia o rywalizowaniu na równym poziomie z Manchesterem City czy Liverpoolem, ponieważ powyższe spółki wycofały się z transakcji po tym, jak pojawiły się doniesienia sugerujące, że mają one związek z procederem nielegalnego przechwytu transmisji spotkań angielskiej elity.

Louise Taylor z „The Guardian” uważa jednak, że przejęcie Newcastle United przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, PCP Capital Partners i Reuben Brothers jest jeszcze możliwe i wskazują na to trzy ostatnie transfery dokonane przez „Sroki”, które zakontraktowały Calluma Wilsona, Ryana Frasera i Jamala Lewisa.

Cała trójka miała zostać umieszczona na liście kandydatów sporządzonej przez potencjalnego inwestora, których chciał pozyskać po przejęciu ekipy z St James’ Park.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że Mike Ashley prowadzi w dalszym ciągu zakulisowe rozmowy z przedstawicielami wymienionych spółek i liczy na wykazanie przez nich ponownego zainteresowania nabyciem większościowego pakietu akcji w angielskim klubie.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom temu procesowi stanowczo nie sprzeciwia się Premier League, ale oczekuje jednocześnie przedstawienia im stosownych dokumentów wskazujących jasno, kto przejąłby kontrolę nad Newcastle United.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy