Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej

Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: LFP

Komisja Dyscyplinarna Ligue de Football Professionnel ogłosiła, że Neymar i Álvaro González nie zostaną ukarani za używanie obelg o podłożu rasistowskim w trakcie spotkania Paris Saint-Germain z Olympique'em Marsylia (0:1).

Ostatni francuski klasyk w wykonaniu paryskiej oraz marsylskiej drużyny obfitował w wiele niesportowych zagrań. Te z kolei pociągnęły za sobą konsekwencje związane z wymierzeniem kar zawieszenia poszczególnym piłkarzom.

I tak za zobaczenie czerwonych kartek zostali zdyskwalifikowani Layvin Kurzawa, Leandro Paredes, Neymar, Jordan Amavi i Darío Benedetto. Poza nim sankcji nie uniknął także Ángel Di María za oplucie Álvaro Gonzáleza.

Na tym konsekwencje wyciągnięte przez Komisję Dyscyplinarną Ligue de Football Professionnel miały się nie skończyć, ponieważ w środę rozpatrywała ona incydenty z udziałem wspomnianych już Neymara i Álvaro Gonzáleza.

Obaj piłkarze zostali oskarżeni o używanie obelg o podłożu rasistowskimi, na co miały wskazywać zgromadzone materiały wideo.

Pierwszy z wymienionych graczy nazwał Hirokiego Sakaiego „chińskim gó**em”. Z kolei drugi odniósł się do Brazylijczyka słowami „małpi skurw****”.

Wspomniany organ przeanalizował zgromadzone nagrania i ogłosił, że... obaj panowie nie dopuścili się zarzucanych im czynów, dlatego odstąpił od wymierzenia im jakiejkolwiek kary. Pragniemy jednak zaznaczyć, że gwiazdor PSG i obrońca OM mogli zostać zdyskwalifikowani nawet na 20 spotkań.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Krychowiak był bliski hitowego transferu przez konflikt z trenerem?! Temat może wrócić zimą Krychowiak był bliski hitowego transferu przez konflikt z trenerem?! Temat może wrócić zimą Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy