Neymar zawieszony. OFICJALNIE: Komisja nałożyła kary za czerwone kartki z meczu PSG - Olympique Marsylia

Neymar zawieszony. OFICJALNIE: Komisja nałożyła kary za czerwone kartki z meczu PSG - Olympique Marsylia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: LFP

Komisja Dyscyplinarna Ligue de Football Professionnel ogłosiła zakres sankcji wymierzonych pięciu piłkarzom, którzy zostali ukarani czerwonymi kartkami w końcowej fazie spotkania PSG z Olympique'em Marsylia (0:1).

Niedzielny francuski klasyk w wykonaniu paryskiej oraz marsylskiej drużyny obfitował w wiele niesportowych zagrań, które zwieńczyła bójka zawodników obu zespołów tuż przed końcem spotkania.

To przykre boiskowe wydarzenie doprowadziło do usunięcia z boiska aż pięciu zawodników - trzech po stronie Paris Saint-Germain (Layvin Kurzawa, Leandro Paredes i Neymar) oraz dwóch z Olympique'u Marsylia (Jordan Amavi i Darío Benedetto).

Komisja Dyscyplinarna LFP przyjrzała się uważnie incydentowi z ich udziałem i na środowym posiedzeniu podjęła decyzję o wymierzeniu kar zawieszenia piłkarzom, którzy ujrzeli bezpośrednie czerwone kartki we wspomnianym pojedynku.

Spośród nich najdotkliwsze zawieszenie otrzymali Layvin Kurzawa i Jordan Amavi. Pierwszy z nich za nadepnięcie na leżącego gracza oraz uderzenie i kopanie przeciwnika został ukarany sześciomeczową dyskwalifikacją. Z kolei zawodnik OM za podobne naruszenie przepisów (bez nadepnięcia na leżącego piłkarza) będzie musiał pauzować trzy spotkania.

Natomiast Neymar i Leandro Paredes nie wezmą udziału w dwóch najbliższych pojedynkach PSG i w przyszłości będą mogli otrzymać jeszcze jeden dodatkowy mecz kary w przypadku ponownego otrzymania bezpośredniej czerwonej kartki.

Najłagodniejsza sankcja spotkała Darío Benedetto, który za niesportowe zachowanie będzie pauzował tylko jedno spotkanie.

Ponadto Komisja Dyscyplinarna LFP poinformowała, że Ángel Di María zostanie przesłuchany 23 września w związku z możliwym opluciem Álvaro Gonzáleza. Z kolei ten przynajmniej na razie nie odpowie za kierowanie rzekomych rasistowskich obelg pod adresem Neymara, ponieważ ta sprawa jest w dalszym ciągu badana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Adam Buksa natchnął New England Revolution do walki. Polak otwiera sezon MLS od gola [WIDEO] Adam Buksa natchnął New England Revolution do walki. Polak otwiera sezon MLS od gola [WIDEO] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy