Neymar zawieszony. OFICJALNIE: Komisja nałożyła kary za czerwone kartki z meczu PSG - Olympique Marsylia

Neymar zawieszony. OFICJALNIE: Komisja nałożyła kary za czerwone kartki z meczu PSG - Olympique Marsylia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: LFP

Komisja Dyscyplinarna Ligue de Football Professionnel ogłosiła zakres sankcji wymierzonych pięciu piłkarzom, którzy zostali ukarani czerwonymi kartkami w końcowej fazie spotkania PSG z Olympique'em Marsylia (0:1).

Niedzielny francuski klasyk w wykonaniu paryskiej oraz marsylskiej drużyny obfitował w wiele niesportowych zagrań, które zwieńczyła bójka zawodników obu zespołów tuż przed końcem spotkania.

To przykre boiskowe wydarzenie doprowadziło do usunięcia z boiska aż pięciu zawodników - trzech po stronie Paris Saint-Germain (Layvin Kurzawa, Leandro Paredes i Neymar) oraz dwóch z Olympique'u Marsylia (Jordan Amavi i Darío Benedetto).

Komisja Dyscyplinarna LFP przyjrzała się uważnie incydentowi z ich udziałem i na środowym posiedzeniu podjęła decyzję o wymierzeniu kar zawieszenia piłkarzom, którzy ujrzeli bezpośrednie czerwone kartki we wspomnianym pojedynku.

Spośród nich najdotkliwsze zawieszenie otrzymali Layvin Kurzawa i Jordan Amavi. Pierwszy z nich za nadepnięcie na leżącego gracza oraz uderzenie i kopanie przeciwnika został ukarany sześciomeczową dyskwalifikacją. Z kolei zawodnik OM za podobne naruszenie przepisów (bez nadepnięcia na leżącego piłkarza) będzie musiał pauzować trzy spotkania.

Natomiast Neymar i Leandro Paredes nie wezmą udziału w dwóch najbliższych pojedynkach PSG i w przyszłości będą mogli otrzymać jeszcze jeden dodatkowy mecz kary w przypadku ponownego otrzymania bezpośredniej czerwonej kartki.

Najłagodniejsza sankcja spotkała Darío Benedetto, który za niesportowe zachowanie będzie pauzował tylko jedno spotkanie.

Ponadto Komisja Dyscyplinarna LFP poinformowała, że Ángel Di María zostanie przesłuchany 23 września w związku z możliwym opluciem Álvaro Gonzáleza. Z kolei ten przynajmniej na razie nie odpowie za kierowanie rzekomych rasistowskich obelg pod adresem Neymara, ponieważ ta sprawa jest w dalszym ciągu badana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy