Neymar mógł trafić do Juventusu | BBC: Szczegóły oficjalnej oferty

Neymar mógł trafić do Juventusu | BBC: Szczegóły oficjalnej oferty
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BBC

Neymar przez całe lato łączony był głównie z Barceloną oraz Realem Madryt. Nie oznacza to jednak, że inne kluby nie walczyły o Brazylijczyka. Przykładem jest tutaj Juventus, który miał nawet złożyć oficjalną ofertę, informuje Guillem Balague w BBC.

27-latek po dwóch latach spędzonych na Parc des Princes zapragnął powrócił do Hiszpanii, a najlepiej na Camp Nou. Katalończycy doskonale znali plany swojego ex-zawodnika, nie mogą więc dziwić żywiołowe negocjacje prowadzone z Paris Saint-Germain. Ich efekt nie zadowala chyba jednak żadnej ze stron. Niemniej, przynajmniej do stycznia zawodnik musi skupić się na grze w obecnym klubie i dopiero ewentualnie wtedy ponowić starania o swój transfer.

W gąszczu spekulacji odnośnie operacji z udziałem Brazylijczyka, wielu kibicom mogła umknąć informacja dotycząca chęci sprowadzenia atakującego mistrzów Francji przez Juventus. Włosi mieli być bardzo zdeterminowani w swych próbach, o czym świadczy fakt, że oferowali oni 97-krotnemu reprezentantowi „Canarinhos” miano najlepiej zarabiającego piłkarza w zespole.

Teraz na jaw wyszły szczegóły oferty przesłanej do władz ekipy z Paryża. Według stacji BBC „Stara Dama” proponowała 100 milionów euro, a do tego kartę zawodniczą Paulo Dybali. Nasser Al-Khelaifi, prezes Paris Saint-Germain, domagał się jednak od turyńczyków więcej pieniędzy i koniec końców doszło do fiaska rozmów.

Guillem Balague w artykule dla BBC dodaje, że żaden klub Premier League nie wykazał zainteresowania Brazylijczykiem, chociaż, gdy ten grał jeszcze w Barcelonie, Manchester United chciał wyrównać opiewającą wówczas na 222 miliony euro klauzulę. Sam Neymar wolał jednak przeprowadzkę do Paryża.

Neymar, z uwagi na odniesiony tuż przed Mistrzostwami Ameryki Południowej uraz, w bieżącym sezonie nie rozegrał jeszcze ani minuty. W poprzedniej kampanii uzbierał jednak 28 występów, a ponadto strzelił 23 gole i posłał 13 finalnym podań.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy