Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO]

Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Larguero | L’Équipe

Dziennikarze „Cadena SER” opublikowali w programie „El Larguero” nagranie świadczące o tym, że Neymar dopuścił się wypowiedzenia rasistowskich obelg w kierunku Hirokiego Sakaiego w trakcie meczu przeciwko Olympique'owi Marsylia (0:1).

Przedstawiciele francuskich rozgrywek mają mnóstwo roboty w związku z wydarzeniami mającymi miejsce w trakcie niedawnego pojedynku Paris Saint-Germain z Olympique'em Marsylia.

Do tej pory Komisja Dyscyplinarna Ligue de Football Professionnel wymierzyła sankcje aż sześciu piłkarzom. W pierwszej kolejności zostali ukarani Layvin Kurzawa, Leandro Paredes, Neymar, Jordan Amavi i Darío Benedetto. Cała piątka nie dokończyła wspomnianego starcia z powodu ujrzanych czerwonych kartek.

Nieco później wspomniany organ zajął się sprawą domniemanego oplucia Álvaro Gonzáleza przez Ángela Di Maríę i dotarł do wystarczającej liczby nagrań, na których było wyraźnie widać, że Argentyńczyk dopuścił się niehigienicznego zachowania, dlatego też został zawieszony na cztery mecze.

A teraz znacznie poważniejsze konsekwencje mogą ponieść wspomniany wyżej hiszpański zawodnik OM oraz... Neymar. Pierwszy z nich został oskarżony przez Brazylijczyka o kierowanie pod jego adresem rasistowskich obelg i, jak się okazuje, sam nie był święty.

Dziennikarze „Cadena SER” opublikowali w programie „El Larguero” nagranie świadczące o tym, że gwiazdor PSG dopuścił się identycznego zachowania wobec Hirokiego Sakaiego, nazywając go „chińskim gó**em”.

„L’Équipe” uważa, że Neymar i Gonzalez mogą ponieść bardzo surowe konsekwencje swojego zachowania i zostać ukarani nawet 20-meczowym zawieszeniem po środkowym posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej, która zbiera się o godzinie 17:00.

W przypadku Neymara otrzymana sankcja może zbiec się z przerwą w grze spowodowaną przez kontuzję łydki, której nabawił się w trakcie pojedynku ze Stade de Reims (2:0).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy