Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin

Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin fot. BW Press / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Neymar ma złożyć w sobotę podpis pod nowym kontraktem przygotowanym przez Paris Saint-Germain - poinformowało „L’Équipe”.

Reprezentant Brazylii podkreślał w minionych tygodniach wielokrotnie, że przedłużenie kontraktu z ekipą z Parc des Princes leży już właściwie w kwestii wybrania właściwego momentu do ogłoszenia zaistniałego faktu.

Mimo to w mediach mogliśmy spotkać się z doniesieniami świadczącymi o tym, że 29-letni zawodnik sondował jednocześnie w dalszym ciągu swoje szanse na ewentualny powrót do Barcelony ze względu na osobę Leo Messiego.

Wiele wskazuje na to, że w tych doniesieniach nie było zbyt wiele prawdziwych informacji. Świadczy o tym stosowny artykuł opublikowany przez „L’Équipe”, w którym czytamy, że Neymar podpisze w sobotę nową umowę z Paris Saint-Germain.

Ofensywny piłkarz zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami ma związać się z francuską drużyną do 30 czerwca 2026 roku i na mocy zawartego kontraktu inkasować 30 milionów euro na sezon.

W porozumieniu znajdzie się także bardzo wysoki bonus dla 29-latka za wygranie uprawnionej Ligi Mistrzów z PSG. W ten sposób władze klubu liczą na to, że Neymar przyczyni się w nadchodzących rozgrywkach do odniesienia upragnionego celu wyznaczonego przez przedstawicieli ekipy z Parc des Princes.

Napastnik trafił do paryskiego zespołu z Barcelony za 222 milionów euro w sierpniu 2017 roku. Od tego czasu wystąpił w zaledwie 112 meczach, ale zdobył w nich za to aż 85 bramek oraz zanotował 51 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy