Neymar zadebiutował na saudyjskich boiskach [WIDEO]

Neymar zadebiutował na saudyjskich boiskach [WIDEO] fot. Al-Hilal

Neymar zaliczył pierwsze minuty w barwach Al-Hilal po przeprowadzce do saudyjskiego zespołu z Paris Saint-Germain.

Reprezentant Brazylii zakończył w połowie sierpnia swój burzliwy pobyt w ekipie z Parc des Princes na rzecz skorzystania z lukratywnych warunków zaoferowanych mu przez Al-Hilal.

Dzięki temu najdroższy piłkarz świata, który zamienił Barcelonę na PSG w połowie 2017 roku za 222 miliony euro, stał się także największym zakupem w historii saudyjskiego futbolu za sprawą zaliczenia przeprowadzki do kraju z Bliskiego Wschodu za 90 milionów euro sumy podstawowej.

Miejscowym kibicom przyszło jednak trochę poczekać na zobaczenie Neymara pierwszy raz w akcji. Wszystko przez konieczność niezbędne formalności oraz jego problemy zdrowotne.

Trener Jorge Jesus wskazywał na to, że są one dość poważne. Dość szybko zostało to zdementowane przez samego ofensywnego zawodnika, który pojawił się na zgrupowaniu kadry „Canarinhos” i wystąpił w dwóch meczach eliminacji Mistrzostw Świata, zdobywając w nich dwie bramki i zaliczając dwie asysty.

Dobry stan 31-letniego skrzydłowego pozwolił mu po powrocie do Arabii Saudyjskiej znaleźć się na ławce rezerwowych w starciu z Al-Riyadh SC.

Neymar podziwiał swoich nowych klubowych kolegów z ławki rezerwowych przez nieco ponad godzinę, kiedy to portugalski szkoleniowiec umożliwił mu zaliczenie debiutu.

Brazylijczyk okrasił swoje pierwsze minuty w Al-Hilal asystą przy trafieniu Malcoma.

Niewiele brakowało jednak do tego, żeby zdobył też debiutancką bramkę. Nie otrzymał jednak szansy egzekwowania rzutu karnego w ostatnich minutach meczu, którego na gola zamienił Salem Al-Dawsari.

Wcześniej i później doszedł także do kilku sytuacji strzeleckich, ale bez spodziewanego rezultatu. Jego ostatni strzał wybronił bramkarz rywali i zrobił to tak niefortunnie, że do bezpańskiej piłki dopadł wspomniany Al-Dawsari, umieszczając ją w siatce.

Wynik 6:0 nie utrzymał się jednak do samego końca, ponieważ tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę honorową dla gości zdobył Ali Al-Zaqan.