Neymar znowu pozwał Barcelonę

Neymar znowu pozwał Barcelonę fot. Wikipedia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: El Mundo

Według hiszpańskich mediów FC Barcelona ponownie może mieć kłopoty z prawem. Pozew przeciwko niej złożył bowiem Neymar.

Echa transferu z 2017 roku nie milkną. Kiedy Brazylijczyk odszedł do Paris Saint-Germain za 222 miliony euro, „Duma Katalonii” domagała się od zawodnika odszkodowania za przedwczesne zerwanie kontraktu. Brazylijczyk odpowiedział na to rozprawą sądową z tytułu niewypłacenia mu zaległego bonusu lojalnościowego. Wówczas strony nie doszły do porozumienia.

Nim jednak odbyła się rozprawa, Neymar próbował wrócić na Camp Nou. Kiedy ta sztuka mu się nie udała, kilka miesięcy później jego prawnicy... ponownie pozwali Barcelonę.

Jak informuje „El Mundo”, 28-latek domaga się od swojego byłego klubu 6,5 miliona euro. Ma to być kwota związana z nieprzewidywanymi wydatkami podatkowymi, które gracz poniósł w 2013 roku w związku z fikcyjnymi umowami podpisanymi ze swoim ówczesnym pracodawcą. Barcelona została już zresztą za nie ukarana, przy czym sumy uznano za wynagrodzenie dla atakującego, dlatego musiał się on rozliczyć z fiskusem jako osoba fizyczna.

Tradycyjnie już „Blaugrana” nie zgadza się z Neymarem. W związku z tym należy spodziewać się, że sprawa będzie miała swój finał przed sądem. W tym kontekście warto wiedzieć, że w tej chwili reprezentant „Canarinhos” sądzi się z Barcelona już o łączną kwotę w wysokości 38,6 miliona euro.

Postawa zdobywcy pucharu Ligi Mistrzów w koszulce katalońskiej ekipy jest jednak o tyle zaskakująca, że ponoć wciąż zależy mu na powrocie do LaLigi. Mając to na uwadze, kwestia przeprowadzki na Camp Nou komplikuje się jeszcze bardziej.

Neymar w Barcelonie występował w latach 2013-2017. Przez ten czas zgromadził 186 występów, strzelił 105 goli i zanotował 77 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy