N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro

N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L'Equipe

N'Golo Kante ma się stawić w sądzie w celu złożenia zeznań w sprawie, którą wytoczył mu jego były agent, Nouari Khiari.

Sprawa z udziałem francuskiego piłkarza i jego agenta ciągnie się od 2016 roku. Wtedy to Nouari Khiari zawarł w imieniu pomocnika współpracę z jedną z firm bukmacherskich. Zawodnikowi ten pomysł zupełnie nie przypadł do gustu, ponieważ nie był zgodny z wartościami, jakimi kieruje się w swoim życiu i rozstał się z pełnomocnikiem.

Początkowo wydawało się, że pożegnają się w zgodzie. Kante zapłacił mu 150 tysięcy euro rekompensaty, jednak po czasie ten zażądał od niego dwukrotnie wyższą kwotę. Gracz, chcąc mieć go z głowy, przelał w 2017 roku odpowiednią sumę. Pewnie wszystko rozeszłoby się po kościach i agent straciłby wszystkie argumenty, gdyby nie fakt, że przetrzymywał u siebie ważne dla 29-latka dokumenty.

Widząc brak szans na polubowne rozwiązanie sprawy, Francuz złożył na Khiariego stosowne zawiadomienie. Tamten jednak nie pozostał mu dłużny i zrobił to samo.

Okazuje się, że 11 marca na biurku piłkarza Chelsea pojawiło się wezwanie do sądu, by tam przedstawił swoją wersję wydarzeń. Zdaniem francuskich mediów, agent twierdzi, że Kante jest mu winien 3,8 miliona euro, które mają mu się należeć na podstawie podpisanej między nimi umowy w 2016 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o współpracę ze światowym potentatem w branży odzieżowej, Adidasem, z którym 28-latek związał się cztery lata temu, kiedy to trafił do Chelsea.

Agent twierdzi, że wypełnił wówczas swoją misję należycie, zapewniając mu lukratywny kontrakt oraz oferując kilka innych możliwości, z których 29-latek nie skorzystał. Za to oczekuje od niego pieniędzy. Ponadto oskarża swojego byłego klienta o oszczerstwa, które miały paść z ust piłkarza.

Na finał tej sprawy trzeba będzie trochę zaczekać. Adwokat Kante, pani Nadia Zrari, nie chce komentować sprawy. Na razie pewne jest, że piłkarz stawi się przed wymiarem sprawiedliwości i złoży zeznania. Później zostaną podjęte następne kroki w celu wyjaśnienia tej sprawy i doprowadzenia jej do rozstrzygnięcia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy