Nicki Bille Nielsen uznany winnym dwunastu zarzutów. Między innymi ukradł perfumy za... 120 euro

Nicki Bille Nielsen uznany winnym dwunastu zarzutów. Między innymi ukradł perfumy za... 120 euro
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Seoghoer.dk

Nicki Bille Nielsen został przez sąd uznany za winnego dwunastu z trzynastu postawionych mu zarzutów i skazany na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu.

Bille Nielsen nie będzie dobrze wspominał czwartkowej rozprawy, którą i tak długo przekładano w czasie, bo pierwotnie zaplanowano ją na marzec, ale zainteresowany zgłosił wtedy chorobę.

Duńczyk ostatecznie został przez sąd uznany za winnego dwunastu z trzynastu postawionych mu zarzutów. Sam oskarżony przyznał się tylko do dziewięciu z nich.

Wśród zarzutów znalazły się – wielokrotne posiadanie i bycie pod wpływem kokainy, kradzież perfum Dior o wartości 120 euro i liczne przestępstwa drogowe. Aż siedem z trzynastu dotyczyło wypadku drogowego z udziałem osób trzecich, który Bille Nielsen spowodował w 2019 roku, prowadząc swojego mercedesa C300 pod wpływem narkotyków.

Sąd skazał 33-latka na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu. Bille Nielsen musi ponadto zapłacić karę w wysokości pięciu tysięcy koron duńskich, a także odpracować 80 godzin w ramach prac społecznych.

To kolejne z wielu spotkań Bille Nielsena z duńskim wymiarem sprawiedliwości. Przed dwoma laty, odbywał czteromiesięczną karę więzienia, która była wynikiem gróźb śmierci, napaści na ochroniarza w klubie nocnym i posiadania narkotyków.

Bille Nielsen jest byłym zawodnikiem Lecha Poznań, w barwach którego grał w latach 2016-2018. Zdołał on wystąpić w 43 meczach i strzelić osiem bramek. W Poznaniu zasłynął jednak przede wszystkim z kontrowersyjnej wypowiedzi o nienawiści do Legii Warszawa. Obecnie jest graczem amatorskiego duńskiego Værebro Boldklub, mającego siedzibę nieopodal Kopenhagi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy