Nicola Zalewski opuści Romę w trakcie zimowego okna transferowego?!

Nicola Zalewski opuści Romę w trakcie zimowego okna transferowego?! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Triveneto Goal

Skrzydłowy Romy Nicola Zalewski może trafić na wypożyczenie do Serie B. Serwis „Triveneto Goal” donosi, że Interesuje się nim pięć klubów, w tym Vicenza Calcio.

Urodzony we Włoszech Polak nie może jeszcze liczyć na wiele szans od José Mourinho. Choć po okresie przygotowawczym wydawało się, że Zalewski będzie grał więcej, to jednak przebywał on na razie na boiskach Serie A zaledwie przez czternaście minut (dołożyć do tego należy dwie minuty w Lidze Konferencji). W związku z tym, logicznym ruchem mogłoby się okazać wypożyczenie 19-latka. 

Chętnych na niego nie brakuje, przynajmniej według włoskiej prasy. Pisze się o pięciu zainteresowanych klubach. Wszystkie z nich występują na poziomie Serie B. Jedynym znanym z nazwy jest Vicenza Calcio, która dodatkowo chętnie widziałaby Zalewskiego w swoich szeregach już zimą.

Wszystko za sprawą nowego dyrektora sportowego drugoligowca - Federico Balzarettiego. Były piłkarz między innymi Palermo i Juventusu zakończył karierę w Romie i przez ostatnie lata w niej pracował, mogąc się przyglądać chociażby jednokrotnemu reprezentantowi Polski. Teraz „Balza” został dyrektorem sportowym Vicenzy, a wypożyczenie Polaka ma być jednym z jego pierwszych ruchów w tej roli.

Klub, w którym podjął pracę, zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli Serie B, a z trzynastu rozegranych meczów, wygrał tylko jeden. Zalewski nie miałby być jedynym wzmocnieniem, potrzebnym w walce o utrzymanie. Pojawiło się już nawet zapytanie do Romy o 18-letniego skrzydłowego, ale ta natychmiast je odrzuciła.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy