Nicolás Schiappacasse zatrzymany w Urugwaju za posiadanie broni. „Wiózł ją dla kibica”

Nicolás Schiappacasse zatrzymany w Urugwaju za posiadanie broni. „Wiózł ją dla kibica” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: El Observator

Nicolás Schiappacasse, piłkarz US Sassuolo Calcio, który w ostatnim czasie miał zostać ponownie wypożyczony do Peñarolu, został zatrzymany przez policję po tym, jak odnaleziono w jego rzeczach broń palną, którą zamierzał przekazać kibicowi.

23-latek w marcu ubiegłego roku wrócił do ojczyzny na mocy wypożyczenia, ale już w maju doznał poważnej kontuzji kolana, dlatego nie był w stanie pokazać pełni umiejętności.

Gdy zawodnik doszedł do pełni sił, Peñarol postanowił skontaktował się z Sassuolo Calcio w celu uzgodnienia warunków następnego transferu czasowego. Nieformalnie porozumienie zostało wypracowane.

Urugwajczyk przebywa w ojczyźnie i postanowił wybrać się na mecz swojej przyszłej drużyny, w którym mierzy się ona z Nacionalem. Nie dotarł jednak na miejsce.

Jak informuje „El Observator”, na jednym z punktów kontrolnych w drodze do Maldonado, zatrzymali go mundurowi. W trakcie przeszukania policja odnalazła w kieszeni bluzy typu „kangurka” broń o kalibrze 9 milimetrów. Nim do tego doszło, Schiappacasse próbował się jej pozbyć.

Nicolás Schiappacasse trafił do aresztu na 48 godzin. Teraz prokuratura musi podjąć decyzję, co dalej z zatrzymanym, któremu grozi od sześciu miesięcy do nawet sześciu lat więzienia.

Może on być sądzony za handel bronią, gdyż jak przekazały źródła z prokuratury dziennikowi, piłkarz tłumaczył, że pistolet wraz z ośmioma kulami wiózł dla jednego z kibiców, który go o to prosił.

Były reprezentant Urugwaju do lat 20 i mistrz Ameryki Południowej z tą drużyną w przeszłości przebywał w rezerwach Atlético Madryt, grał w FC Famalicão, a od października 2020 roku jest związany z „Neroverdimi”. Jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez 17 miesięcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy