Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu

Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca DI Marzio | Alfredo Pedullà

Nicolò Zaniolo przeniesie się na zasadzie transferu definitywnego z Romy do Galatasaray - podają włoskie media.

Negocjacje prowadzone pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami w ostatnich dniach zakończyły się osiągnięciem pełnego sukcesu.

Dzięki temu ofensywny pomocnik uwolni się spod niewoli „Giallorossich”, w którą sam się wpakował poprzez zwrócenie się do władz klubu z prośbą o umożliwienie mu zmiany otoczenia i późniejsze zablokowanie transferu do Bournemouth.

Reprezentant Włoch liczył zapewne na to, że uda mu się przenieść do Milanu. Aktualny mistrz kraju nie wystosował jednak za niego wystarczająco atrakcyjnej propozycji i teraz z ratunkiem przybyło mu Galatasaray.

Nicolò Zaniolo trafi do ekipy ze Stambułu w ramach transferu definitywnego opiewającego na szesnaście milionów euro sumy podstawowej. Do tej kwoty będą mogły w przyszłości dojść jeszcze łatwe do osiągnięcia bonusy sięgające minimum czterech milionów euro.

Alfredo Pedullà uważa, że w zawartej umowie między klubami znajdują się też nieco trudniejsze do wypełnienia zadania pozwalające zgarnąć wyższą sumę bonusu, co potwierdzałoby wcześniejsze doniesienia Gianluki Di Marzio o zamknięciu się całej operacji w około 22 milionach euro.

Będzie to tym samym największy transfer w historii Galatasaray, które dotąd najwięcej zapłaciło za Jardela w... 2000 roku - nieco ponad 17 milionów euro.

23-letni zawodnik zwiąże się z kolei z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2027 roku z pulą zarobków sięgającą 3,5 miliona euro na sezon.

Ponadto w jego kontrakcie znajdzie się klauzula odstępnego wynosząca 35 milionów euro. Na umieszczenie jej nalegało otoczenie piłkarza, dające w ten sposób do zrozumienia, że ofensywny pomocnik nie planuje zbyt długiego pobytu w Galatasaray i liczy zapewne na ponowienie zainteresowania ze strony Milanu w niedalekiej przyszłości.

Zaniolo trafił do Romy z Interu Mediolan za 4,5 miliona euro w ramach rozliczenia przeprowadzki Radji Nainggolana w połowie 2018 roku.

Od tego czasu reprezentant Włoch wystąpił w 128 meczach drużyny ze Stadio Olimpico, notując w nich 24 trafienia i 18 asyst, co przełożyło się na wywalczenie w ubiegłym sezonie premiowego zwycięstwa w Lidze Konferencji Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy