Nie Sérgio Conceição, a jego rodak. AC Milan ma nowego faworyta do objęcia zespołu

2024-05-16 14:47:31; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Nie Sérgio Conceição, a jego rodak. AC Milan ma nowego faworyta do objęcia zespołu Fot. bestino / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: La Gazzetta dello Sport

Od Sérgio Conceição większe szanse na zostanie nowym trenerem AC Milanu ma Paulo Fonseca, aktualny szkoleniowiec Lille OSC - zapewnia „La Gazzetta dello Sport”.

Saga transferowa związana z poszukiwaniem następcy Stefano Piolego na ławce trenerskiej „Rossonerich” trwa w najlepsze. Włoch, który przy San Siro spędził ostatnie pięć lat, niemal z pewnością pożegna się z klubem, a w związku z tym działacze Milanu nie próżnują i rozważają wiele opcji do jego zastąpienia.

Jedną z nich był Julen Lopetegui, który był na dobrej drodze do objęcia mistrzów Włoch z sezonu 2021/2022, jednak do gry wkroczyli sympatycy mediolańskiego klubu, którzy nie byli przekonani do umiejętności hiszpańskiego szkoleniowca.

Następnie najgłośniejszym nazwiskiem stał się Sérgio Conceição, szkoleniowiec FC Porto, który jeszcze nie tak dawno związał się z zespołem umową do końca czerwca 2028 roku. Mimo to w kontrakcie widnieje zapis, mówiący o możliwości rozwiązania go w przypadku niezgodności poglądów na politykę prowadzenia drużyny.

Teraz natomiast „La Gazzetta dello Sport” informuje, że numerem jeden na liście życzeń włoskiego klubu jest Paulo Fonseca z Lille OSC.

Portugalczyk decyzję w sprawie swojej przyszłości podejmie po zakończeniu sezonu, gdyż jego podopieczni do ostatniej kolejki walczyć będą o bezpośredni awans do następnej edycji Ligi Mistrzów, a sam francuski klub jest bardzo zainteresowany przedłużeniem współpracy z 51-latkiem.

Były szkoleniowiec Szachtara Donieck czy AS Romy ze swoim charakterem i stylem prowadzenia zespołu zdaje się bardziej odpowiadać włodarzom Milanu, niż wybuchowy Conceição.