Nie tak miał wyglądać jego debiut. Kontuzja Raphaëla Varane'a

2024-08-12 07:13:12; Aktualizacja: 1 dzień temu
Nie tak miał wyglądać jego debiut. Kontuzja Raphaëla Varane'a Fot. Como 1907
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Pierwsze oficjalne spotkanie w barwach Como 1907 Raphaël Varane zaczął najgorzej, jak to tylko mógł sobie wyobrazić. Już w pierwszej połowie musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Nowy nabytek pozyskany na zasadzie wolnego transferu wyszedł w podstawowym składzie trenera Cesca Fábregasa w meczu o stawkę. W pierwszej rundzie Pucharu Włoch „Lariani” udali się na wyjazd do Genui w celu wyeliminowania Sampdorii.

Meczowy plan szybko musiał ulec zmianie. Już po wejściu w drugi kwadrans rywalizacji problem ze zdrowiem zgłosił niedawny stoper Manchesteru United.

W otoczeniu dwóch fizjoterapeutów opuścił plac gry w okolicy 20. minuty. Kamera transmisyjna uchwyciła, jak w pozycji siedzącej na ławce rezerwowych 31-latek miał mocno zabandażowane kolano.

Kłopoty z kontuzjami nie są mu obce. Tylko na Old Trafford od transferu z Realu Madryt wraz ze startem sezonu 2021/2022 były reprezentant Francji opuścił blisko 50 meczów.

Na razie klubowe media nie zakomunikowały, jak długo potrwa absencja defensora.

Raphaël Varane związał się z beniaminkiem z Serie A do połowy 2026 roku.

Spotkanie Sampdoria – Como 1907 zakończyło się wynikiem 1:1 po 90 minutach. W dogrywce żadna ze stron nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę, więc o awansie zadecydował konkurs rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się gospodarze.

Sezon ligowy beniaminek Serie A zainauguruje 19 sierpnia i to od razu z klasowym rywalem – Juventusem.