Nie tylko AC Milan. Jakub Kiwior na celowniku jeszcze jednego dużego klubu

Nie tylko AC Milan. Jakub Kiwior na celowniku jeszcze jednego dużego klubu fot. Francesco Scaccianoce / IPA/SIPA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Calciomercato.com | Nicolo Schira

Janekx89 poinformował o potencjalnych przenosinach Jakuba Kiwiora do AC Milanu. Nieco inne doniesienia w tej sprawie przekazują media we Włoszech. Nicolò Schiry uważa, że Polak nie osiągnął porozumienia z mistrzem Włoch. Z kolei Calciomercato.com twierdzi, że do gry może włączyć się AS Roma.

Jakub Kiwior ma za sobą bardzo dobry okres w barwach Spezii Calcio. Do tego stopnia, że latem konkretną ofertę za niego składał West Ham, który proponował Włochom 12 milionów euro.

Ostatecznie jednak do transakcji nie doszło, ponieważ sam zawodnik nie był do końca zainteresowany ruchem w obliczu zbliżających się Mistrzostw Świata.

Defensor co najmniej do stycznia pozostanie więc w barwach Spezii, a co później? Ciekawe informacje w tej sprawie przedstawił w środę Janekx89, bo według jego ustaleń Polak miał rzekomo porozumieć się już z AC Milanem.

Podobny pogląd na sprawę przedstawił także Santi Aouna, który stwierdził, że strony są rzeczywiście bliskie osiągnięcia konsensusu, a kwota transakcji wyniesie 18 milionów euro. Dojdą do niej jeszcze bonusy, uzależnione od indywidualnych dokonań zawodnika.

Nieco inaczej sprawę przedstawiają natomiast włoskie media, bo na przykład Nicolò Schira stwierdził, że nic w tej kwestii nie jest jeszcze przesądzone, a rozwojowi defensora przygląda się wiele ekip takich jak Juventus, West Ham, Leicester City, Villarreal i AS Roma.

Swoje trzy grosze do sprawy dorzuciło także Calciomercato.com, bo według tego źródła, ostatnia z wymienionych ekip może pokrzyżować plany Milanu.

Sam zawodnik na razie skupia się na najbliższych miesiącach, a o przyszłości pomyśli po zakończeniu Mistrzostw Świata.

Od początku swojego pobytu na Półwyspie Apenińskim 22-latek rozegrał łącznie 31 spotkań, a jego dorobek to jedna asysta. Umowę ma ważną do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy