Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta

Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta fot. Oleh Dubyna / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Zatrudnienie Roberto De Zerbiego jest opcją braną pod uwagę przez władze Bayernu Monachium - twierdzi Florian Plettenberg.

Latem dojdzie do zmian na stanowiskach trenerskich w Barcelonie, Bayernie Monachium oraz Liverpoolu, z których odejdą kolejno Xavi, Thomas Tuchel oraz Jürgen Klopp. Kluby szukają już nowych szkoleniowców i w niektórych przypadkach łączy się z nimi te same nazwiska.

Przykładem jest prowadzący Bayer Leverkusen Xabi Alonso, który znajduje się zarówno na celowniku Bayernu, jak i Liverpoolu. Ostatnie doniesienia Santiego Aouny oraz Sachy Tavolieriego sugerowały, że bliżej mu do „The Reds”, ale na razie nic nie jest przesądzone.

Florian Plettenberg pisze, że Hiszpan pozostaje preferowanym kandydatem na nowego trenera dla władz monachijczyków. Wkrótce odbędą się dalsze rozmowy między stronami.

Dziennikarz podkreślił jednocześnie, że Bawarczycy przygotowują również plany B i C. W przypadku braku powodzenia w sprawie ściągnięcia do klubu Alonso alternatywą może być zatrudnienie Roberto De Zerbiego. Jego umiejętności szkoleniowe ceni członek zarządu do spraw sportowych w Bayernie Max Eberl.

44-letni Włoch, który wykonuje świetną pracę w Brighton & Hove Albion, znajduje się jednocześnie na radarze Barcelony. Javi Miguel twierdzi wręcz, że jest kandydatem numer jeden, ale trzeba znaleźć porozumienie dotyczące jego klauzuli odejścia z angielskiego klubu.

Samuel Luckhurst połączył go też z Manchesterem United, ale najpierw musiałby z niego odejść Erik ten Hag.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy