Nie tylko Felipe. Atlético Madryt negocjuje transfer drugiego obrońcy!

Nie tylko Felipe. Atlético Madryt negocjuje transfer drugiego obrońcy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cadena SER | AS

Hiszpańskie media informują, że Atlético Madryt nie zamierza poprzestać na angażu Felipe. Obecnie są bowiem prowadzone negocjacje w sprawie transferu Mario Hermoso z Espanyolu.

23-letni defensor mocno się rozwinął. To nie przeszło uwadze Luisa Enrique, który już dwukrotnie dał mu szansę gry w reprezentacji Hiszpanii. Dobra forma otwiera stoperowi drogę do transferu, a jego sytuację śledzą Paris Saint-Germain, Bayern Monachium czy Arsenal.

Okazuje się, że wszystkie te ekipy uprzedzić może Atlético Madryt, które według doniesień Cadena SER od kilku dni prowadzi negocjacje z Espanyolem. Rozmowy są już na zaawansowanym poziomie i choć klauzula wykupu w kontrakcie obiecującego defensora wynosi 40 milionów euro, „Los Rojiblancos” nie zamierzają z niej korzystać.

Należy bowiem pamiętać, że zgodnie z informacjami m.in. „AS-a”, połowa wynegocjowanej kwoty trafi na konto Realu Madryt, który podczas sprzedaży Mario Hermoso zawarł z „Papużkami” stosowną klauzulę. Ponadto „Królewscy” mają także opcję odkupu 23-latka za 7,5 miliona euro, lecz na ten moment nic nie wskazuje na to, aby mieli z niej korzystać. 

W zakończonym sezonie stoper rozegrał 35 spotkań i strzelił trzy gole. Umowa wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2020 roku, stąd stosowane negocjacje „Los Colchoneros”.   

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy