Nie tylko Jakub Kiwior. Polski talent z szansą na debiut w Arsenalu

2025-04-16 12:31:43; Aktualizacja: 5 dni temu
Nie tylko Jakub Kiwior. Polski talent z szansą na debiut w Arsenalu Fot. IMAGO/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: afcstuff [X.com]

Jakub Kiwior wzorowo wypełnił lukę po kontuzjowanym Gabrielu Magalhãesie i zapewne wybieganie ponownie w wyjściowym składzie Arsenalu na rewanżową potyczkę z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Niewykluczone, że szansę zadebiutowania na poziomie seniorskim w tym pojedynku otrzyma inny nasz rodak - Michał Rosiak.

Menedżer Mikel Arteta uważnie przygląda się dostępnemu materiałowi w strukturach „Kanonierów” i w obliczu kontuzji poszczególnych zawodników daje szanse tym najbardziej uzdolnionym do pokazania się na poziomie seniorskim.

Niewykluczone, że lada chwila takiego zaszczytu dostąpi Michał Rosiak, który znalazł się w kadrze na wyjazdową potyczkę z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Jest to wyjątkowa nobilitacja dla 19-letniego defensywnego pomocnika, mogącego też występować na bokach obrony, ponieważ do tej pory jeszcze ani razu nie znalazł się na ławce rezerwowych zespołu prowadzonego przez hiszpańskiego szkoleniowca.

***

400 złotych za gola Realu Madryt lub Arsenalu w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów

***

Naturalnie szanse młodzieżowego reprezentanta Polski na zaliczenie pierwszych minut na tle „Królewskich” w tak istotnym starciu są nikłe. Niemniej jednak fakt dostrzeżenia autora sześciu trafień i asysty w 17 występach w londyńskim zespole U-21 należy odpowiednio docenić.

Zwłaszcza po tym, jak został ostatnio nominowany do gracza kwietnia w Premier League 2.

***

Kapitalne trafienie Polaka w meczu Arsenalu U-21 [WIDEO]