Nie tylko Thomas Müller i Mats Hummels?! Możliwy trzeci głośny powrót do reprezentacji Niemiec

Nie tylko Thomas Müller i Mats Hummels?! Możliwy trzeci głośny powrót do reprezentacji Niemiec fot. Michele Morrone / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Deutsche Welle

W środę Joachim Löw ogłosi ostateczną kadrę reprezentacji Niemiec na EURO 2020. Przesądzony jest powrót po dłuższej nieobecności Thomasa Müllera, a wielce prawdopodobny Matsa Hummelsa. Możliwe jest jeszcze jedno głośne powołanie, czyli Marco Reusa - donosi stacja Deutsche Welle.

Kadra „Orłów” w 2014 roku sięgnęła po złoto mistrzostw świata, ale przed trzema laty nie wyszła nawet z grupy na mundialu we Francji. Parcie na sukces jest zatem ogromne. W normalnych warunkach na selekcjonerze ciążyłaby ogromna presja.

Przypadek Joachima Löwa jest nieco inny. On sam nic już nie musi - zapowiedział, że po turnieju zwolni miejsce na ławce trenerskiej. To pozwoliło mu spojrzeć na kwestię powołań z innej perspektywy.

Wcześniej myślał o drużynie w perspektywie długofalowej, teraz skupia się jedynie na EURO 2020. W związku z tym możemy spodziewać się kilku nieoczywistych decyzji.

61-latek w 2019 roku zrezygnował z usług Jérôme’a Boatenga, Thomasa Müllera i Matsa Hummelsa. Teraz „Bild” nie ma wątpliwości, że atakujący znajdzie się w kadrze na najbliższy czempionat. Wysoko stoją także notowania Hummelsa, czego nie można jednak powiedzieć o Boatengu.

Zdaniem Deutsche Welle, poza jednym-dwoma powrotami, możliwa jest obecność na liście powołań Marco Reusa.

Kapitan Borussii Dortmund nie zagrał w reprezentacji od października 2019 roku, ale w ostatnich tygodniach błyszczy formą. Licząc od połowy grudnia, kiedy to stery na ławce przejął Edin Terzić, ofensywny pomocnik bądź skrzydłowy zanotował siedem trafień oraz 13 asyst.

Dobra postawa blisko 32-letniego zawodnika zwróciła uwagę sztabu niemieckiej reprezentacji i niewykluczone, że zostanie doceniona.

Ostateczną kadrę Löw ogłosi już w środę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy