Nie żyje Freddy Rincón

Nie żyje Freddy Rincón fot. Atlético Mineiro
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Clínica Imbanaco [Twitter]

W nocy ze środy na czwartek zmarł Freddy Rincón - poinformowali lekarze ze szpitala w Buenaventurze. Kolumbijczyk miał 55 lat.

Freddy Rincón zmarł po dwudniowej walce o życie. Przez ostatnie godziny uczestnik trzech mundiali przebywał w szpitalnej placówce. Były piłkarz z Ameryki Południowej uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Jego życia nie dało się już uratować.

Rincón w karierze piłkarskiej grał na pozycji pomocnika. Charakteryzowała go silna budowa fizyczna i duża zdolność do zdobywania bramek. W 1986 roku roku zadebiutował w barwach Independiente Santa Fe, a najważniejszymi rozdziałami w jego karierze były występy na Mistrzostwach Świata z reprezentacją Kolumbii.

Zmarły w tragicznych okolicznościach Rincón wziął udział w mundialu rozgrywanym we Włoszech (1990), Stanach Zjednoczonych (1994) oraz Francji (1998). Ogółem dla drużyny narodowej pomocnik zanotował 17 trafień w 84 spotkaniach.

W jego ojczyźnie do dziś bardzo miło wspomina się trafienie z pierwszego mundialu. Rincón strzelił gola na wagę remisu w pojedynku z ówczesnym RFN-em. Zdobycie punktu w fazie grupowej pozwoliło zapobiec odpadnięciu z fazy grupowej.

Rincón zaznaczył swoją obecność w Europie. W latach 90-tych dołączył do Napoli w ramach wypożyczenia z Palmeiras, a następnie grał w Realu Madryt w 21 spotkaniach.

Po zawieszeniu butów na kołku Kolumbijczyk poświęcił kilka lat na karierę trenerską.

Między innymi w 2010 roku Freddy Rincón miał swój epizod w Atlético Mineiro, gdzie pracował jako asystent trenera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy