Nie żyje Josep Maria Fuste - legenda FC Barcelony

Nie żyje Josep Maria Fuste - legenda FC Barcelony fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: FC Barcelona

W wieku 82 lat odszedł Josep Maria Fuste. Tragiczną informację o śmierci swojego byłego zawodnika podała FC Barcelona.

Fuste od dziecka był związany z „Dumą Katalonii" - trafił do niej już jako dwunastolatek. W pierwszym zespole występował od 1962 aż do 1972 roku. Zanotował 406 występów, w których strzelił 117 bramek. Statystyki te są naprawdę imponujące, jak na bocznego pomocnika.

W ciągu dekady spędzonej w stolicy Katalonii trzykrotnie wygrał odpowiednik dzisiejszego Pucharu Króla, czyli Copa de Generalisimo.

W reprezentacji Hiszpanii zanotował tylko osiem występów, ale przyczyniły się one do zdobycia mistrzostwa Europy w 1964 roku.

„Jego szybkość, siła, wizja i niesamowite umiejętności, nie wspominając o niezwykle potężnym strzale, uczyniły go jednym z najpopularniejszych piłkarzy swojej epoki. Był typem zawodnika, na którym polegała drużyna. Jeśli Fuste grał dobrze, Barca grała dobrze" - tak zawodnika opisał kataloński klub na swojej stronie.

Po karierze również był związany z „Blaugraną" - ostatnio pełnił funkcję konsultanta rady nadzorczej.

„Nigdy Cię nie zapomnimy. Spoczywaj w pokoju" - napisał klub w mediach społecznościowych, oddając hołd swojej legendzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy