Nie żyje Kevin Campbell. Zmarł w wieku 54 lat

2024-06-15 12:20:29; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Nie żyje Kevin Campbell. Zmarł w wieku 54 lat Fot. Craig Thomas/News Images/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Arsenal

Angielskie media obiegła bardzo smutna informacja. W wieku 54 lat zmarł Kevin Campbell, a więc były piłkarz takich drużyn jak Arsenal czy też Everton.

Informacje dotyczące pogorszenia się stanu zdrowia Kevina Campbella ujrzały światło dzienne na początku czerwca. Wtedy wówczas Everton w oficjalnym oświadczeniu zakomunikował, że jego były zawodnik jest bardzo chory i przebywa w szpitalu. Więcej szczegółów nie zostało podanych.

Po upływie około dwóch tygodni otrzymaliśmy jednak kolejne wieści. Niestety okazały się one bardzo przykre. Campbell zmarł w wieku 54 lat. Potwierdził to między innymi Arsenal, publikując na swoich mediach społecznościowych żałobny komunikat.

„Jesteśmy zdruzgotani wiadomością, że nasz były napastnik Kevin Campbell zmarł po krótkiej chorobie. Wszyscy w klubie uwielbiali Kevina. Wszyscy myślimy w tym trudnym czasie o jego przyjaciołach i rodzinie. Spoczywaj w pokoju, Kevin” - mogliśmy przeczytać.

Campbell praktycznie całą swoją karierę spędził na angielskich boiskach. Pierwsze kroki stawiał w młodzieżowych drużynach wspomnianego wyżej Arsenalu. Dla klubu z czerwonej części Londynu rozegrał łącznie 210 spotkań, w których zdobył 55 bramek oraz zanotował 20 asyst. Wraz z nim sięgnął po cztery krajowe puchary.

W rodzimym kraju reprezentował również barwy Evertonu, Nottingham Forest, West Bromwich Albion, Leicester City, Leyton Orient oraz Cardiff City. Dodatkowo miał on epizod w tureckim Trabzonsporze, dla którego wystąpił łącznie osiemnaście razy. W 2007 roku będąc wówczas zawodnikiem Cardiff City zakończył swoją karierę.

Po zawieszeniu butów na kołek Campbell rozpoczął przygodę w roli komentatora oraz telewizyjnego eksperta. Przez pewien czas prowadził on również wytwórnię muzyczną i był współwłaścicielem firmy ochroniarskiej.

Więcej na ten temat: Anglia Śmierć Kevin Joseph Campbell