Nie żyje legenda Widzewa Łódź - Andrzej Możejko

Nie żyje legenda Widzewa Łódź - Andrzej Możejko
Redakcja
Redakcja
Źródło: Widzew Łódź

W wieku 72 lat zmarł Andrzej Możejko. W Widzewie Łódź zaczynał w trzeciej lidze, a doszedł aż do europejskich pucharów.

Klasowy lewy obrońca urodził się w 1949 roku w Słupsku. Dorastał w Łodzi, gdzie jako junior trenował w ŁKS-ie. W wieku 22 lat przeszedł do trzecioligowego Widzewa, z którym awansował do europejskich pucharów. Podczas swojej kariery mierzył się między innymi z takimi potęgami jak Manchester City, Manchester United czy Juventus.

W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 183 mecze dla „Czerwonej Armii”, dwukrotnie zdobywając mistrzostwo Polski. W 1982 roku wyjechał grać do Finlandii. Cztery lata później zakończył karierę i pracował w strukturach Widzewa Łódź.

„Johnny” zmarł 1 maja po bardzo ciężkiej chorobie.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy