Nie żyje legendarny Antonio Carbajal. Koniec pewnej epoki

Nie żyje legendarny Antonio Carbajal. Koniec pewnej epoki fot. fifg / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: LFP

W wieku 93 lat zmarł słynny meksykański bramkarz, Antonio Carbajal.

Jako pierwszy zawodnik w historii brał udział w pięciu Mistrzostwach Świata. Zagrał na wszystkich turniejach od 1950 do 1966 roku. Jednak na żadnym z nich reprezentacji Meksyku nie udało się wyjść z grupy. Był pokonywany między innymi przez tak graczy, jak Raymond Kopa, Nils Liedholm, Mário Zagallo, czy Pelé.

Łącznie w narodowej kadrze rozegrał 48 meczów, w tym 11 na Mistrzostwach Świata.

Profesjonalną karierę bramkarz, znany jako „La Tota”, rozpoczynał w Club España. Występował tam w latach 1948-1950, zanim drużyna ta wycofała się z rozgrywek ligi meksykańskiej. Później przez 16 lat reprezentował barwy Club León. Rozegrał tam 364 mecze ligowe. Z tym zespołem wywalczył dwa tytuły mistrza Meksyku i raz wygrał krajowy puchar.

Po zakończeniu kariery Carbajal trzykrotnie pełnił funkcję szkoleniowca Club León. Dwa razy zdobywał z nim Puchar Meksyku. Poza tym prowadził także: Unión de Curtidores, Atletas Campesinos i Atlético Morelia. W tym ostatnim klubie pracował nieprzerwanie przez dziesięć lat.

Antonio Carbajal był ostatnim żyjącym uczestnikiem pierwszych powojennych Mistrzostw Świata w Brazylii w 1950 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy