Nie żyje legendarny spiker Barcelony

Nie żyje legendarny spiker Barcelony fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Barcelona

W wieku 78 lat w piątek w Barcelonie zmarł Manel Vich.

Vich był spikerem stadionowym Camp Nou przez 58 lat. Niedawno zdiagnozowano u niego raka żołądka. Swoich obowiązków nie mógł już pełnić podczas meczu ze Sportingiem Gijón, rozgrywanego w ostatnią sobotę.

W ciągu wspomnianych 58 lat spiker opuścił zaledwie cztery mecze: dwa z powodu operacji, jeden ze względu na wesele córki, no i ten ostatni z Gijón.

Swoją pracę zaczął jeszcze na starym stadionie - Les Corts, by potem być "głosem" Camp Nou od początku jego istnienia.

Barcelona ogłosiła trzy dni żałoby z szacunku do Manela Vicha. W ten weekend wszystkie zespoły katalońskiego klubu założą czarne opaski oraz uczczą pamięć zmarłego minutą ciszy.

W poprzednim roku Barcelona stworzyła krótki dokument o Vichu (opowiada tam m.in. o swoim ulubionym zawodniku i najtrudniejszym do wymówienia nazwisku):

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy