Niecodzienny powód absencji Aubameyanga w meczu reprezentacji

Niecodzienny powód absencji Aubameyanga w meczu reprezentacji
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

Reprezentacja Gabonu w ostatnich dniach dwukrotnie mierzyła się w ramach eliminacji Pucharu Narodów Afryki z Sudanem Południowym. Kapitan kadry, Pierre Emerick Aubemayang, zagrał tylko w jednym z tych meczów.

W piątek Gabończycy wygrali na własnym terenie z Sudanem Południowym 3:0. Do siatki trafili Denis Bouanga, Aaron Appindangoyé oraz Hassan James Martin. Aubameyang asystował przy golu tego drugiego. W rozgrywanym cztery dni później rewanżu Gabon bez swojej największej gwiazdy w składzie ograł rywala 1:0.

Zdaniem „L'Equipe” Aubameyang nie udał się wraz z kolegami z zespołu na rewanż, ponieważ nie odpowiadał mu standard samolotu, którym podróżowali Gabończycy. Napastnik Arsenalu miał stwierdzić, że reprezentanci kraju powinni podróżować w lepszych warunkach.

To nie pierwszy raz, gdy „Auba” ściera się z rodzimą federacją. Niedawno dementował on, że reprezentację obejmie jego ojciec, co zostało potwierdzone, mimo że strony nie doszły do porozumienia.

Prowadzona przez Daniela Cousina drużyna zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli grupy C eliminacji PNA. Na jej koncie jest siedem punktów. Reprezentacja Mali wyprzedza ją o jedno „oczko”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy