Niemcy, jak Norwegowie, zaprotestowali przeciwko łamaniu praw człowieka w Katarze

Niemcy, jak Norwegowie, zaprotestowali przeciwko łamaniu praw człowieka w Katarze
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Niemcy przy okazji meczu z Islandią zaprotestowali przeciwko łamaniu praw człowieka, do którego dochodzi w Katarze, gdzie za rok odbędą się Mistrzostwa Świata.

Na Starym Kontynencie rozpoczęły się w tym tygodniu Eliminacje do Mistrzostw Świata. W jednym ze spotkań naprzeciw siebie stanęły jedenastki Niemiec i Islandii.

Lepsi okazali się w tym meczu ci pierwsi, którzy pokonali swoich rywali w stosunku 3-0. Dużo mówi się jednak po tym starciu nie o rezultacie, a o sytuacji, do której doszło bezpośrednio przed meczem.

Zawodnicy kadry prowadzonej przez Joachima Löwa jeszcze przed gwizdkiem wyszli na murawę w specjalnych koszulkach z napisem „human rights”, co znaczy „prawa człowieka”.

Dołączyli tym samym do akcji, którą kilkanaście godzin wcześniej zapoczątkowali Norwegowie. To właśnie ta nacja jako pierwsza wyraziła swoją dezaprobatę wobec łamania praw człowieka, do których dochodzi w kraju gospodarza zbliżających się Mistrzostw Świata, a więc w Katarze.

Przyszłoroczny mundial zostanie rozegrany po raz pierwszy w terminie jesienno-zimowym. Zaplanowano go bowiem w okresie 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku.

Więcej na temat: Niemcy MŚ 2022 Mistrzostwa Świata

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy