Niemcy przegrali dopiero... trzeci raz w historii kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Niesamowity wyczyn Macedonii Północnej

Niemcy przegrali dopiero... trzeci raz w historii kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Niesamowity wyczyn Macedonii Północnej
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Macedonia Północna, pokonując w Duisburgu Niemcy 2-1, przeszła do historii kwalifikacji do mundialu w strefie europejskiej.

Jak historyczny był to moment, podkreśla już sam fakt, że Niemcy przegrali dopiero trzeci mecz w całej historii kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Poprzednie porażki, co ciekawe - również na własnym terenie, przydarzyły się ze zdecydowanie mocniejszymi reprezentacjami - w 1985 roku z Portugalią (0-1) i w 2001 roku z Anglią (1-5).

Dodatkowo zakończyła się też seria Joachima Löwa, którego drużyna w kwalifikacjach mundialu była niepokonana w 35 spotkaniach, z czego aż 30 z nich wygrała.

Macedończycy wygrali zasłużenie. Wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie - poprzez trafienie legendarnego już Gorana Pandeva. Niedługo po przerwie wyrównującego gola z rzutu karnego strzelił İlkay Gündoğan. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a autorem tak ważnej bramki w 85. minucie okazał się Eljif Elmas, klubowy kolega Piotra Zielińskiego w Napoli.

Największą popularnością w mediach społecznościowych cieszy się jednak inna sytuacja - spektakularne pudło, które zaliczył Timo Werner. Wówczas Niemcy mieli szansę wyjść na prowadzenie przy stanie 1-1.

Wynik 1-2 sprawił, że zespoły grupy J lato spędzą w iście sensacyjnej kolejności. Liderem jest Armenia, która wygrała wszystkie trzy mecze, a za jej plecami znajdziemy Macedonię Północną. Trzy kolejne lokaty zajmują ogromni faworyci do bezpośredniego awansu - Niemcy, a potem pretendenci do drugiej lokaty - Rumunia i Islandia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy