Niemiecki klub zagrał mecz zgodnie z zasadami dystansowania społecznego. Przegrał 0:37

Niemiecki klub zagrał mecz zgodnie z zasadami dystansowania społecznego. Przegrał 0:37
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Deutschland | ESPN | Twitter

SV Holdenstedt II wzięło udział w meczu, w którym jeden z przeciwników był zarażony koronawirusem i choć testy przeprowadzone w zespole dały w stu procentach wyniki negatywne, SG Ripdorf/Molzen II odmówiło rywalizacji. Spotkanie, w którym przeciwnik miał nierówne szanse, skończyło się wynikiem 37:0.

Z racji nieparzystej liczby drużyn w 3. Kreisklasse (jedna z lig amatorskich w Niemczech), SV Holdenstedt II w pierwszej kolejce pauzowało. Wykorzystano ten fakt do rozegrania sparingu. Problem w tym, że jeden z rywali był zakażony koronawirusem.

W związku z tym cały zespół przeszedł badania, których wynik był negatywny. Mimo to ich ligowy rywal, SG Ripdorf/Molzen II, wzbraniał się przed rywalizacją w obawie o zdrowie. Kilku piłkarzy odmówiło udziału w spotkaniu.

– Próbowaliśmy przełożyć zawody, ale Holdenstedt chciało grać – tłumaczył po zakończeniu starcia Patrick Ristow, członek zarządu przegranej ekipy.

Ostatecznie, aby nie dostać kary wynoszącej 200 euro, klub wystawił siedmiu zawodników, którzy… zgłosili się na ochotnika.

– Jesteśmy wdzięczni tym siedmiu graczom, którzy zgłosili się na ochotnika, w przeciwnym razie klub zostałby ukarany grzywną w wysokości 200 euro za niestawienie się na meczu. To dla nas dużo pieniędzy, szczególnie w czasie pandemii – wyjawił Niemiec.

Finalnie pojedynek, w którym SG Ripdorf/Molzen II starało się zachować dystans społeczny, zakończył się zwycięstwem SV Holdenstedt II 37:0. Mimo tego Ristow uważa, że było to jedyne słuszne rozwiązanie w tej trudnej sytuacji.

– Kiedy mecz się rozpoczął, jeden z naszych zawodników podał piłkę do przeciwnika, a nasza drużyna zeszła na bok. Piłkarze Holdenstedt nie potrafili tego zrozumieć, ale my nie chcieliśmy ryzykować. Do końca meczu nasi zawodnicy wrócili na boisko, lecz tylko po to, aby statystować. Nie toczyli bezpośrednich pojedynków i przestrzegali zasad dystansu społecznego, zachowując dwumetrowe odstępy – stwierdził.

– Nie było na to idealnego rozwiązania, dlatego obraliśmy taki, a nie inni kierunek – dodał.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy