Nieoczekiwany bohater El Clásico. Franck Kessié z golem na wagę zwycięstwa [WIDEO] fot. Canal+ Sport

FC Barcelona pokonała Real Madryt (2:1) w hitowym spotkaniu w LaLidze. Bohaterem „Dumy Katalonii” okazał się rezerwowych Franck Kessié.

Ekipa z Camp Nou rozpoczęła niedzielną rywalizację z „Królewskimi” od przeprowadzenia kilku ataków. Żaden z nich nie zakończył się otworzeniem wyniku meczu.

Niewykorzystanie okazje zemściły się bardzo szybko na zespole gospodarzy za sprawą niefortunnej interwencji Ronalda Araújo w dziewiątej minucie pojedynku.

FC Barcelona nie podłamała się w żadnym stopniu zaistniałą sytuacją i w dalszym ciągu napierała na defensywę przeciwnika. Przyniosło to zamierzony skutek dopiero tuż przed przerwą, kiedy to najlepiej w zamieszaniu w polu karnym Realu Madryt odnalazł się Sergi Roberto.

Goście wyciągnęli z tej sytuacji wnioski i w drugiej połowie prezentowali się lepiej. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ grająca do końca „Duma Katalonii” przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w doliczonym czasie gry.

Wówczas fantastycznym zagraniem do Alejandro Balde popisał się Robert Lewandowski. Następnie ten wypatrzył w polu karnym rezerwowego Francka Kessié'ego, który zdobył gola na wagę cennego kompletu punktów.

Dzięki temu FC Barcelona zwiększyła przewagę w tabeli nad „Królewskimi” do dwunastu „oczek”. W tej sytuacji tylko jakaś totalna katastrofa może pozbawić ekipę z Camp Nou mistrzowskiego tytułu.