Niepewna pozycja Edina Terzicia w Borussii Dortmund

Niepewna pozycja Edina Terzicia w Borussii Dortmund fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Źródło: Sky Deutschland

Trener Borussii Dortmund Edin Terzić znajduje się pod uważną obserwacją kierownictwa niemieckiego klubu – twierdzi dziennikarz Sky Deutschland Patrick Berger.

41-letni szkoleniowiec był obecny na dzisiejszym treningu, jednak opuścił go przedwcześnie ze względu na chorobę.

Borussia Dortmund nie wygrała żadnego z trzech ostatnich meczów, chociaż za każdym razem prowadziła jedną bramką do przerwy. Wyjazdowe spotkania z VfL Wolfsburg w Bundeslidze i PSV Eindhoven w Lidze Mistrzów zakończyły się remisem 1:1, a starcie z TSG Hoffenheim na Signal Iduna Park gospodarze przegrali 2:3.

Do końca sezonu BVB czekają jeszcze między innymi wyjazdowe mecze z Bayernem Monachium i RB Lipskiem oraz domowe z VfB Stuttgart i Bayerem Leverkusen. Celem „Die Schwarzgelben” jest zakwalifikowanie się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli, mając punkt przewagi nad RB Lipskiem.

Edin Terzić objął na stałe Borussię Dortmund w maju 2022 roku. Wcześniej prowadził ten klub tymczasowo w drugiej połowie sezonu 2020/2021 i sięgnął z nim wówczas po Puchar Niemiec. W ubiegłych rozgrywkach do samego końca walczył o tytuł mistrzowski. Jego zespół zgromadził tyle samo punktów co Bayern Monachium, który okazał się jednak lepszy pod względem bilansu bezpośrednich starć. Do końcowego triumfu BVB zabrakło zwycięstwa w meczu z FSV Mainz w ostatniej kolejce Bundesligi.