Niesamowity lider, przetasowania w TOP 8. Tabela Ligi Mistrzów po szóstej kolejce
2025-12-10 23:19:29; Aktualizacja: 2 godziny temu
Dobiegła końca szósta seria gier elitarnej Ligi Mistrzów. Prowadzenie utrzymał Arsenal, który w nieprawdopodobnym stylu zmierza po komplet zwycięstw w fazie zasadniczej. Wpadki faworytów spowodowały, że w czołowej ósemce doszło do pewnych roszad.
Podopiecznym Mikela Artety niestraszne kontuzje. Zespół z Londynu udowodnił, że nawet z mocno osłabioną obroną potrafi zdeklasować przeciwnika.
Najlepszy przykład to wyjazdowe zwycięstwo 3:0 nad Club Brugge. Łączny bilans lidera Premier League to 18 punktów i 17:1 w bilansie bramkowym. David Raya musiał wyciągnąć piłkę z siatki jedynie w hitowym starciu z Bayernem Monachium.
Á propos, „Bawarczycy” awansowali na drugą lokatę po wygranej ze Sportingiem CP kosztem PSG, które nie znalazło sposobu w Bilbao na Athletic Club. Ekipa Luisa Enrique wywiozła bezbramkowy remis.Popularne
Manchester City wrócił do TOP 8 po pokonaniu Realu Madryt na Santiago Bernabéu. Chelsea wypadła z tego grona, a wskoczyła Atalanta, która zarobiła na niej komplet „oczek” w Bergamo.
Borussia Dortmund sensacyjnie tylko zremisowała z Bodø/Glimt, dzięki czemu do strefy komfortu wkroczyło Atlético Madryt po wtorkowym zwycięstwie nad PSV Eindhoven.
Niemal w 100 procentach można być pewnym, że z walki o baraże o awans do najlepszej szesnastki wypisały się Villarreal oraz Kajrat Ałmaty. Ekipy zdobyły po zaledwie jednym punkcie i ich ledwo tlące się nadzieje utrzymują jedynie matematyczne kalkulacje.
Swoją skórę uratował Ajax Amsterdam, który po raz pierwszy zapunktował w rozgrywkach. W Azerbejdżanie był górą nad Karabachem.
***











![Wspaniała seria trwa nadal! Arsenal wciąż niepokonany [WIDEO]](img/photos/106577/170x113/arsenal.jpg)
![Klasyk Ligi Mistrzów dla Manchesteru City. Real Madryt na łopatkach [WIDEO]](img/photos/113485/170x113/manchester-city.jpg)
















