Niezwykła wymiana koszulek w Major League Soccer [WIDEO]

Niezwykła wymiana koszulek w Major League Soccer [WIDEO] fot. TV
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Major League Soccer

Po zakończonym spotkaniu Charlotte FC z Los Angeles Galaxy doszło do wymiany koszulek pomiędzy Sachą Kljestanem a Christopherem Hegardtem. Jak się okazuje, wiąże się z tym wzruszająca historia.

W grudniu 2009 roku siedmioletni wówczas Christopher Hegardt trafił do szpitala po tym, jak został uderzony piłką w podbrzusze podczas piłkarskiego turnieju. Futbolówka spowodowała pęknięcie guza na wątrobie. Późniejsze badania wykazały raka złośliwego, który zajmował niemal pół wątroby. Hegardt w szpitalu spędził długie miesiąc, w trakcie których przeszedł sześć chemioterapii i przeszczep narządu.

W 2010 roku chorego na raka pacjenta odwiedził Sacha Kljestan. Grający wówczas w Chivas USA pomocnik podarował fanowi piłki nożnej klubową koszulkę oraz życzył szybkiego powrotu do zdrowia.

Dwanaście lat później ich drogi ponownie się skrzyżowały. Hegardt wygrał walkę z chorobą i kontynuował grę w piłkę, a na początku tego roku debiutujące w Major League Soccer Charlotte FC zaangażowało go do swojej nowo powstałej drużyny.

36-letni Kljestan przypomniał tę historię przy okazji bezpośredniego starcia jego Los Angeles Galaxy z Charlotte FC, które odbyło się w nocy z soboty na niedzielę.

Obaj zawodnicy usiedli na ławkach rezerwowych swoich zespołów, natomiast w drugiej połowie spędzili wspólnie na boisku kilka minuty. Po zakończonym spotkaniu podeszli do siebie i dokonali wymiany koszulek.

- Dla mnie morał z tej historii jest taki, że trzeba być dobrym człowiekiem. Nic mnie nie kosztowało, aby być miłym dla niego i jego rodziny tego dnia, a jeśli dało mu to tylko jeden procent nadziei lub sprawiło, że się trochę uśmiechnął, to wszystko było tego warte – powiedział po meczu Kljestan.

Wyjazdowe zwycięstwo Los Angeles Galaxy na żywo oglądała rekordowa dla Major League Soccer widownia – trybuny pomieściły 74 479 kibiców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy