Nikola Vlašić opuści definitywnie West Ham United. Torino przekonane

Nikola Vlašić opuści definitywnie West Ham United. Torino przekonane
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter] | La Gazetta dello Sport

Nikola Vlašić od początku sierpnia przebywa na wypożyczeniu w Torino, w którym zbiera dobre recenzje. Turyńczycy zapewnili sobie opcję definitywnego wykupu i zamierzają z niej skorzystać - donosi Fabrizio Romano.

Po 30-milionowym transferze 25-latka do West Hamu sprzed roku oczekiwano wiele. Chorwat miał się stać nowym liderem „Młotów”, lecz po jego premierowej kampanii pozostało jedynie rozczarowanie.

Piłkarz ze Splitu zdecydowanie nie odnalazł się na angielskich boiskach, rozczarowując przede wszystkim swoją ofensywną produktywnością. Na przestrzeni 31 gier w minionej kampanii ten zdołał tylko raz trafić do siatki, pudrując nieznacznie strzelecki dorobek trzema asystami.

Działacze londyńskiej ekipy nie byli zadowoleni z postawy wychowanka Hajduka Split, a więc po sezonie zdecydowali się na jego wypożyczenie. Finalnie wybór padł na Torino, w którym pomocnik wyraźnie odżył.

Pod wodzą swojego rodaka, Ivana Juricia, 25-latek poczuł pewność siebie, co widać po jego występach. Vlašić w bieżącej rozgrywkach zanotował dla turyńczyków już 15 meczów, okraszonych czterema trafieniami i dwiema asystami.

Postawa chorwackiej „dziesiątki” robi wrażenie na władzach „Byków”. Ci pragną aktywować kluzulę zawartą w umowie, pieczętując tym samym definitywny transfer piłkarza.

Wedle porozumienia, przedstawiciel Serie A zobligował się wpłacić na konto West Hamu 15 milionów euro, co jawi się jako korzystna opcja.

Sam Nikola Vlašić czuje się w Turynie świetnie, a więc ma nadzieje, iż osiądzie tu na dłużej.

Wszechstronny zawodnik, mogący z powodzeniem operować również na skrzydłach, znalazł się w 26-osobowej kadrze Chorwacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze. Oprócz niego w środkowej formacji znajdziemy jeszcze takie postacie, jak Luka Modrić, Mateo Kovačić czy Marcelo Brozović. Zdecydowanie linia pomocy robi w zespole wicemistrzów świata z 2018 roku największe wrażenie.

***

OFICJALNIE: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Świata

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy