No to Jakub Myszor się popisał [WIDEO]

2024-09-30 10:57:46; Aktualizacja: 46 minut temu
No to Jakub Myszor się popisał [WIDEO] Fot. TVP Sport
Mateusz Michałek Źródło: TVP Sport

W niedzielnym meczu I ligi Ruch Chorzów uległ Stali Stalowa Wola na jej stadionie 0:2. Spotkania nie dokończył na murawie Jakub Myszor, który jest wypożyczony do drużyny „Niebieskich” z Rakowa Częstochowa.

Stal Stalowa Wola to beniaminek I ligi, który do potyczki z Ruchem Chorzów podchodził bez ani jednego zwycięstwa na zapleczu Ekstraklasy. Choć spotkanie rozgrywano na terenie tej pierwszej, faworytem starcia była ekipa gości. Wszelkie przewidywania jednak się nie sprawdziły. W 55. minucie gospodarze prowadzili 2:0 po golach strzelonych przez Łukasza Furtaka oraz Damiana Urbana. Takim też rezultatem zakończył się mecz.

Od 64. minuty chorzowianie mieli utrudnione zadanie w kwestii odrabiania strat. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył bowiem Jakub Myszor.

Chwilę wcześniej 22-latek walczył o piłkę z jednym z rywali i ucierpiał w tym starciu. Wszystko wskazuje na to, że nie zgadzał się decyzją o braku faulu i złapał się za krocze, robiąc to w kierunku sędziego bocznego, a przynajmniej tak można wywnioskować z telewizyjnej transmisji. Arbiter główny Piotr Idzik pokazał mu po tym drugi kartonik.

Wydaje się, że na tym się nie skończy i zawodnik Ruchu może zostać dodatkowo ukarany.

Były piłkarz Cracovii jest wypożyczony do Chorzowa z Rakowa Częstochowa, gdzie nie mógł liczyć na regularną grę. W trykocie spadkowicza z Ekstraklasy na razie wziął udział w trzech meczach na jej zapleczu i jednym w Pucharze Polski.