Nottingham Forest otworzy letnie okno rekordowym transferem za 20,5 miliona euro

Nottingham Forest otworzy letnie okno rekordowym transferem za 20,5 miliona euro fot. Simon Annable / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Taiwo Awoniyi zostanie jeszcze w tym tygodniu bohaterem pierwszego i zarazem rekordowego transferu Nottingham Forest po wywalczeniu przez klub awansu do Premier League - poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

Dwukrotny zdobywca Pucharu Europy i jednokrotny mistrz Anglii powraca po 23-letniej przerwie do rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

Przedstawiciele „Tricky Trees” zamierzają zaakcentować ten fakt, ogłaszając pierwsze letnie wzmocnienie w osobie Taiwo Awoniyiego z Unionu Berlin.

Reprezentant Nigerii nie zdołał w przeszłości przebić się w Liverpoolu i po zaliczeniu serii wypożyczeń został w końcu wykupiony przez niemiecki zespół przed startem poprzednich rozgrywek.

A w tych 24-letni zawodnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zakończył zmagania na wszystkich frontach z 20 trafieniami w 45 występach.

Ten dorobek otworzył przed środkowym napastnikiem szansę na otrzymanie upragnionej okazji do zaistnienia na poziomie Premier League.

Ekipa z City Ground próbowała wynegocjować lepsze dla siebie warunki transferu Awoniyiego z Unionu Berlin. Zespół ze stolicy Niemiec odmówił jednak sprzedania Nigeryjczyka za mniejsza sumę, niż widniejąca w jego kontrakcie klauzula.

W efekcie „Tricky Trees” zdecydowali się ją aktywować i tym samym przeleją 20,5 miliona euro na konto drużyny z Bundesligi.

Beniaminek Premier League otworzy letnie okno rekordowym transferem, ponieważ do tej pory za największą sumę sprowadził do siebie João Carvalho z Benfiki w lipcu 2018 roku - za 15 milionów euro.

Dla Unionu będzie to z kolei największy zarobek z tytułu sprzedaży. Nigeryjczyk zdecydowanie przebije kwotę zarobioną przez klub na odejściu Sebastiana Anderssona do Köln we wrześniu 2020 i Roberta Andricha do Bayeru Leverkusen w sierpniu 2021 roku - 6,5 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy