Nottingham Forest otworzy letnie okno rekordowym transferem za 20,5 miliona euro

Nottingham Forest otworzy letnie okno rekordowym transferem za 20,5 miliona euro fot. Simon Annable / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Taiwo Awoniyi zostanie jeszcze w tym tygodniu bohaterem pierwszego i zarazem rekordowego transferu Nottingham Forest po wywalczeniu przez klub awansu do Premier League - poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

Dwukrotny zdobywca Pucharu Europy i jednokrotny mistrz Anglii powraca po 23-letniej przerwie do rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

Przedstawiciele „Tricky Trees” zamierzają zaakcentować ten fakt, ogłaszając pierwsze letnie wzmocnienie w osobie Taiwo Awoniyiego z Unionu Berlin.

Reprezentant Nigerii nie zdołał w przeszłości przebić się w Liverpoolu i po zaliczeniu serii wypożyczeń został w końcu wykupiony przez niemiecki zespół przed startem poprzednich rozgrywek.

A w tych 24-letni zawodnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zakończył zmagania na wszystkich frontach z 20 trafieniami w 45 występach.

Ten dorobek otworzył przed środkowym napastnikiem szansę na otrzymanie upragnionej okazji do zaistnienia na poziomie Premier League.

Ekipa z City Ground próbowała wynegocjować lepsze dla siebie warunki transferu Awoniyiego z Unionu Berlin. Zespół ze stolicy Niemiec odmówił jednak sprzedania Nigeryjczyka za mniejsza sumę, niż widniejąca w jego kontrakcie klauzula.

W efekcie „Tricky Trees” zdecydowali się ją aktywować i tym samym przeleją 20,5 miliona euro na konto drużyny z Bundesligi.

Beniaminek Premier League otworzy letnie okno rekordowym transferem, ponieważ do tej pory za największą sumę sprowadził do siebie João Carvalho z Benfiki w lipcu 2018 roku - za 15 milionów euro.

Dla Unionu będzie to z kolei największy zarobek z tytułu sprzedaży. Nigeryjczyk zdecydowanie przebije kwotę zarobioną przez klub na odejściu Sebastiana Anderssona do Köln we wrześniu 2020 i Roberta Andricha do Bayeru Leverkusen w sierpniu 2021 roku - 6,5 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy