Nowa rola Marciniaka na Euro 2016

Nowa rola Marciniaka na Euro 2016
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Szymon Marciniak znalazł się w gronie arbitrów, którzy pozostali we Francji i będą pracować przy decydującej fazie turnieju.

Polak debiutujący w roli sędziego na Mistrzostwach Europy nie poprowadzi już jednak żadnego spotkania i teraz przejmie funkcję arbitra rezerwowego oraz będzie odpowiadał za strefę techniczną. Razem z nim na imprezie pozostanie także jego asystent - Paweł Sokolnicki.

Trzeba przyznać, że jest to olbrzymie wyróżnienie dla wspomnianej dwójki, ponieważ z udziałem w Mistrzostwach Europy pożegnali się tacy sędziowie jak Martin Atkinson (Anglia), Cüneyt Çakır (Turcja) oraz Carlos Velasco Carballo (Hiszpania).

Warto również dodać, że poza arbitrem z Płocka we Francji zostali Felix Brych (Niemcy, poprowadzi spotkanie Polski z Portugalią), Mark Clattenburg (Anglia), Jonas Eriksson (Szwecja), Viktor Kassai (Węgry), Björn Kuipers (Holandia), Milorad Mažić (Serbia), Nicola Rizzoli (Włochy) oraz Damir Skomina (Słowenia).

Marciniak na tegorocznym Euro poprowadził trzy spotkania - dwa w fazie grupowej (Hiszpania - Czechy i Islandia - Austria) oraz jedno w 1/8 finału (Niemcy - Słowacja). Za wszystkie zebrał bardzo dobre recenzje. Jeżeli 35-letni sędzia dalej będzie utrzymywał dobrą formę, to być może w nadchodzącym sezonie będziemy częściej go widzieli w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy