Nowe informacje w sprawie kontuzji Adama Buksy

Nowe informacje w sprawie kontuzji Adama Buksy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mateusz Borek [Twitter]

Wszystko wskazuje na to, że Adam Buksa zagra w fazie play-off MLS.

We wtorek rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski poinformował, że Buksa nie zjawi się na listopadowym zgrupowaniu reprezentacji z powodu złamania III kości śródstopia. Zapowiedział on kilkutygodniową przerwę w grze piłkarza. Biorąc to pod uwagę, można było przypuszczać, że polski napastnik nie pomoże New England Revolution w fazie play-off MLS, która rusza 20 listopada. Z doniesień Mateusza Borka wynika jednak, że Buksa może w nich zagrać.

„Adam Buksa będzie gotowy do gry od początku Play-offs w MLS. Polak ma tak zwane złamanie zmęczeniowe 3 kości śródstopia. Wyleczy uraz bez konieczności operacji. Buksa grał z tym urazem w dwóch ostatnich meczach. Klub chce wygrać MLS i nakazał mu leczenie podczas przerwy na kadrę” - napisał Borek na Twitterze.

New England Revolution jest liderem tabeli Konferencji Wschodniej MLS. Drużyna Buksy zdobyła 73 punkty i wyprzedza drugie Philadelphia Union aż o 20 „oczek”. Biorąc pod uwagę sezon zasadniczy, to zdecydowanie najmocniejsza ekipa w całych rozgrywkach.

Buksa tworzy bardzo groźny duet napastników razem z Gustavo Bou. Polak zdobył do tej pory 16 bramek, a Argentyńczyk - 15.

Adam Buksa coraz bliżej Europy. „Zainteresowanie ze strony tego klubu jest potężne”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy