Nowe informacje w sprawie Xabiego Alonso. Ten gigant ma przewagę?

Nowe informacje w sprawie Xabiego Alonso. Ten gigant ma przewagę? fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski
Źródło: Footmercato.net

Znamy nowe informacje dotyczące Xabiego Alonso. Jak podaje Footmercato.net, Hiszpan chciałby trafić do Liverpoolu.

Xabi Alonso notuje świetny sezon w Bayerze Leverkusen. Były pomocnik wciąż jest niepokonany w we wszystkich rozgrywkach, udało się też wypracować dużą przewagę nad drugim Bayernem. „Aptekarze” nie przegrali od 33 spotkań, co jest już najlepszym wynikiem w historii niemieckiej piłki.

Nic więc dziwnego, że od wielu tygodni łączy się nazwisko 42-latka z topowymi klubami. Obecnie w przekazach medialnych dominują dwa zespoły - Liverpool oraz Bayern Monachium. Emocji w wyścigu po podpis na kontrakcie dostarcza fakt, że trener Bayeru Leverkusen podczas kariery piłkarskiej bronił barw obu drużyn.

Co też bardzo ważne, wiemy przecież, że na koniec sezonu, zarówno w Liverpoolu, jak i w Bayernie dojdzie do zmian trenerskich, bowiem i Jürgen Klopp, i Thomas Tuchel będą z nich odchodzić. Zwłaszcza w przypadku szkoleniowca „The Reds” było to niespodziewane. W końcu niemiecki trener zapisał się na kartach historii klubu z Anfield i wciąż osiągał bardzo dobre wyniki. 

W przypadku Tuchela mamy jednak do czynienia z serią rozczarowań i możliwością na brak jakiegokolwiek trofeum w Bawarii od wielu lat. 

Jak podaje Footmercato.net, Xabi Alonso bardziej skłania się ku podjęciu wyzwania prowadzenia Liverpoolu po Jürgenie Kloppie. Nie będzie to z pewnością łatwe, gdyż Niemiec w mieście Beatlesów jest postacią pomnikową. 

„Xabi Alonso byłby zachwycony podjęciem ogromnego wyzwania, jakim jest zastąpienie Jürgena Kloppa. Trzeba przyznać, że Liverpool wydaje się stabilniejszy i lepiej zorganizowany niż Bayern Monachium” - pisze jeden z dziennikarzy portalu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy