Nowe wieści w sprawie Albertha Elisa, który został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej

2024-02-28 21:39:20; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Nowe wieści w sprawie Albertha Elisa, który został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej Fot. TV
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Girondins Bordeaux

Girondins Bordeaux przekazał nowe informacje dotyczące stanu zdrowia Albertha Elisa, który został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej po upadku spowodowanym zderzeniem z graczem drużyny przeciwnej.

Nieszczęśliwy incydent miał miejsce w początkowej fazie sobotniego spotkania pomiędzy Girondins Bordeaux a En Avant Guingamp w rozgrywkach Ligue 2.

28-latek, który zaczął ten mecz w wyjściowej jedenastce, zderzył się z rywalem, Donatienem Gomisem, a następnie w niekontrolowany sposób upadł i uderzył o murawę. Na boisko wkroczyły służby medyczne, próbując przez kilka minut pomóc poszkodowanemu. Ostatecznie zniesiono go na noszach i natychmiastowo przewieziono do szpitala.

Badania wykazały poważny uraz głowy reprezentanta Hondurasu. Potrzebna była operacja uszkodzonej części ciała. Potem piłkarz został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. 

Po kilku dniach od feralnego zdarzenia nowe informacje na temat stanu zdrowia Elisa przekazała jego rodzina za pośrednictwem oficjalnego komunikatu wystosowanego przez Girondins Bordeaux.

„Cieszymy się, że możemy podzielić się z Państwem pierwszymi optymistycznymi sygnałami: Alberth obudził się ze śpiączki i wydaje się, że stopniowo wraca do zdrowia. Chcemy jednak zachować ostrożność co do rozwoju jego stanu, kluczowe będą najbliższe dni. 

Dziękujemy za wsparcie, słowa otuchy i modlitwę, a w szczególności zespołom medycznym za opiekę” - czytamy.

Alberth Elis to ofensywnie usposobiony zawodnik odnotowujący regularne występy w barwach przedstawiciela Ligue 2. W tym sezonie ligowym uzbierał 19 spotkań, w których strzelił pięć goli i zaliczył asystę. 

Oprócz Bordeuax grał dla takich klubów jak między innymi Stade Brestois 29, Boavista FC, Houston Dynamo czy rodzima CD Olimpia.